Górnik Zabrze ma nowego prezesa. Został nim Adam Matysek

Górnik Zabrze ma nowego prezesa. Został nim Adam Matysek

FB Małgorzata Mańka-Szulik

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Stało się. Po ponad półrocznym wakacie Górnik Zabrze ma nowego prezesa. Został nim Adam Matysek – były reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku. 

Czy naprawdę musi być ta osoba numer jeden, skoro mamy dwie, pracujące całkiem nieźle? Może trzeba będzie kiedyś jedną z tych osób namaścić formalnie na prezesa, ale na razie wszystko idzie dobrze, więc nie ma powodu do takich posunięć – stwierdziła jakiś czas temu Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim

Do sprawowania funkcji prezesa trzeba mieć serce. Chciałabym znaleźć osobę, która z pełnym oddaniem potraktuje ten klub i wtedy byłabym w stanie powierzyć te obowiązki. Mam jednak wrażenie, że zanim poprzedni szefowie klubu podejmowali się tej pracy, wszystko wyglądało imponująco, każdy niemal niósł w torbie te piętnastą gwiazdkę dla Górnika, a potem nagle czuli się ważniejsi niż klub. Myślę, że wielu ten zaszczyt przerasta, bo tam trzeba naprawdę ciężko pracować – tłumaczyła w przytoczonej wyżej rozmowie. 

Reklama

Siódmy prezes 

Adam Matysek został siódmym prezesem Górnika Zabrze w ostatnim dziesięcioleciu. Były reprezentant Polski wypełni wakat po odejściu Arkadiusza Szymanka, z którym klub w sierpniu minionego roku postanowił nie przedłużyć umowy. 

Mam nadzieję, że „Trójkolorowi” od dziś wzmocnieni zostaną przez pochodzącego z Górnego Śląska, wieloletniego reprezentanta Polski oraz utalentowanego bramkarza występującego także w Bundeslidze. To doświadczony menedżer, który wie jak skutecznie zarządzać klubem sportowym – napisała na swoim oficjalnym koncie na Facebooku Mańka-Szulik.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Adam MatysekGórnik ZabrzeMałgorzata Mańka-SzulikPKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz