Górnik Zabrze ma nową drużynę

Górnik Zabrze ma nową drużynę
Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Górnik Zabrze, w Dzień Kobiet, poinformował o nowej sekcji.

W Dzień Kobiet, KKS Zabrze połączył się z Górnikiem Zabrze. – Myślę, że taki ruch był oczekiwany od dłuższego czasu i teraz stał się faktem. KKS był blisko Górnika od dawna, ale teraz powiedzieliśmy sobie, że trzeba to sfinalizować. Górnik ze swojej strony daje bazę treningową, szkolenia dla trenerek, a Akademia będzie prowadziła także nabory dziewczyn. Piłkarki będą występowały z herbem Górnika na koszulkach – powiedział Tomasz Rogalski, odpowiedzialny za drużynę piłki kobiec.

Drużyna zajmuje szóste miejsce w trzeciej lidze. – Mamy pięcioletni plan zakładający awans do I ligi, o Ekstralidze na razie nie mówimy – wyjaśnił Rogalski.

Reklama

– Zaczynaliśmy od małej grupki dziewcząt, mieliśmy na treningach czterolatkę. A dziś mamy zespół dziewczyn, które w sercu mają piłkę i Górnika Zabrze. Jego piłkarze to są ich idole, a ja wierzę, że razem możemy więcej. A nasz amatorski klub staje się nieco bardziej profesjonalny, począwszy od treningów, a na strojach skończywszy – powiedziała Agnieszka Pluskota, prezes KKS-u.

fot: KKS Górnik Zabrze

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Górnik Zabrze

Dodaj komentarz