CMC Poland sponsorem tytularnym Aluron CMC Warty Zawiercie

CMC Poland sponsorem tytularnym Aluron CMC Warty Zawiercie

Przedłużenie umowy sponsorskiej z firmą CMC Poland (fot. Aluron CMC Warta Zawiercie)

Reklama
Reklama
Czas 2 min czytania

W minionym tygodniu podpisano porozumienie pomiędzy Aluron CMC Warta Zawiercie SA a CMC Poland sp. z o.o. w zakresie przedłużenia bieżącej współpracy. CMC Poland na kolejne trzy sezony pozostaje Sponsorem tytularnym drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie.

Z CMC do Ligi Mistrzów

Od blisko 125 lat huta w Zawierciu jest największym pracodawcą w regionie. W 2003 r. Commercial Metals Company przejęła udziały firmy i teraz działa pod nazwą CMC Poland. Firma prowadząca swoją działalność w obszarze recyklingu, produkcji i przetwórstwa stali, zatrudnia w Polsce ok. 2 800 pracowników, z czego ponad 2 300 osób w samym Zawierciu. Obecność huty widoczna jest w wielu sferach lokalnego życia. To wsparcie Zarząd CMC Poland chce podtrzymać.

– CMC Poland jest największym lokalnym pracodawcą. Chcemy w pewnym sensie kreować, wspierać lokalne inicjatywy, zatem sponsorowanie przez kolejne lata klubu Aluron CMC Warta Zawiercie jest dla nas oczywiste, ważne z punktu widzenia wsparcia społeczności lokalnej i wpisuje się w naszą strategię wzmacniania marki CMC – mówi Jerzy Kozicz, Prezes Zarządu CMC Poland. – Nasi siatkarze w ostatnich latach dostarczyli nam wielu emocji i chcemy ich jeszcze więcej. Trzecie miejsce w PlusLidze zobowiązuje, jesteśmy w Europejskiej Lidze Mistrzów. Z dumą będziemy nadal finansowo wspierać klub siatkarski, aby zespół mógł realizować sportowe założenia i na tym się skupić.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że tak owocna współpraca z CMC Poland będzie kontynuowana przez co najmniej następne trzy lata. Razem osiągnęliśmy historyczny sukces, jakim nie tylko dla klubu, ale dla Zawiercia jest brązowy medal mistrzostw Polski – przyznaje Kryspin Baran, Prezes Zarządu Aluron CMC Warta Zawiercie SA. – To dla nas powód do wielkiej radości, ale i początek kolejnych wyzwań. Po raz pierwszy wystąpimy w prestiżowej Lidze Mistrzów wśród 20 najlepszych drużyn kontynentu. Z takim wsparciem nie musimy się jednak niczego obawiać. Dzięki odpowiedniemu zapleczu finansowemu możemy być pewni, że będziemy gotowi do rywalizacji na europejskich arenach zarówno pod kątem sportowym, jak i organizacyjnym.

Reklama

Siatkówka

Aluron CMC Warta Zawiercie

Dodaj komentarz