Ciekawe wzmocnienia Piasta Gliwice

Ciekawe wzmocnienia Piasta Gliwice

Piast Gliwice, fot. piast-gliwice.eu

Reklama
Reklama
Czas < 1 min czytania

Na koniec 2021 roku Piast Gliwice pozyskał dwóch nowych zawodników. Obaj mają 25 lat i pochodzą z zagranicy.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia działacze zimującego na 12 miejscu w PKO Ekstraklasie postanowili zrobić prezent sztabowi szkoleniowemu i kibicom, pozyskując dwóch zawodników. Zostali nimi 25 latkowie: Rauno Sappinen z Estonii i Tihomir Kostadinov z Macedonii Północnej.

Pierwszy z nowych w ekipie Piasta Gliwice to bramkostrzelny napastnik, który ostatnie dwa lata spędził we Florze Tallin (w 58 meczach ligowych strzelił 49 goli). Ma też spore doświadczenie międzynarodowe. Z Florą grał w fazie grupowej  Ligi Konferencji Europy UEFA, zaliczył również 43 mecze w reprezentacji Estonii, a wcześniej bronił barw holenderskich Beerschot VA i FC Den Bosch oraz słoweńskiego NK Domżale.

Reklama

– Jestem napastnikiem i chciałbym zdobywać bramkę w każdym spotkaniu, w którym gram. Zdaję sobie sprawę, że moja skuteczność może wpływać na zdobycz punktową. Chcę wykorzystywać sytuacje na boisku i wygrywać wszystkie mecze ze swoją drużyną – przyznał w pierwszej rozmowie z klubowymi mediami Sappinen.

Macedończyk Kostadinov jest jego rówieśnikiem, ale występuje w środku pomocy. Również jest reprezentantem kraju (12 meczów), a ostatnie lata spędził w słowackim MFK Ruzomberok. – To zdolny i pracowity zawodnik, z którego będziemy mieli dużo pożytku – powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice. – Przyjście tutaj to krok naprzód w mojej karierze. Piast to duży klub, a Ekstraklasa jest silną ligą, więc podchodzę do tego jak do wyzwania – zaznaczył sam zawodnik.

Reklama
Reklama

Piłka Nożna

Piast Gliwicepiłka nożnaPKO Ekstraklasa

Dodaj komentarz