ROW jednak będzie miał liderów?

Kacper Woryna i Fredrik Lindgren najpewniej będą reprezentowali ROW Rybnik w przyszłym sezonie. Jeśli te informacje się potwierdzą, to rybniczanie będą głównym faworytem do wygrania pierwszej ligi.

XIII Runda PGE Ekstraliga - KS ROW Rybnik - APATOR Torun
 fot. Michał Gołda  /  źródło: Pressfocus

Żużlowcy kontrakty mogą podpisywać tylko w pierwszej połowie listopada. Rybniccy działacze zapewniają, iż Kacper Woryna przystał na warunki nowej umowy i pomimo lukratywnych ofert z innych klubów (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, Betard Sparta Wrocław) jedynie gdzie się wybiera, to... na wakacje pod koniec października. Do Australii zaprosił go bowiem jeden z polskich emigrantów.

 

Wszystko wskazuje na to, że Lindgren też zostanie w Rybniku, bo zignorował oferty wysłane do niego przez przedstawicieli Cash Broker Stali Gorzów i MrGarden GKM Grudziądz. Kluby z PGE Ekstraligi były przekonane, że Szwed przynajmniej z nimi porozmawia, a w ogóle nie raczył odpowiedzieć na ich propozycje. Pewne jest zaś, iż do Rybnika swą propozycję finansową przysłał. Czyżby zatem 32-latek chciał jeździć w Nice 1. LŻ? Wszystko na to wskazuje. Jeśli nagle nie okaże się, że Szwed potajemnie dogadał się z Grupą Azoty Unią Tarnów (tylko ten ekstraligowy klub podobno nie skreślił jeszcze Lindgrena ze swojej listy), to śląscy kibice mogą spać spokojnie.

 

Kacper Woryna i Fredrik Lindgren w roli liderów zespołu daliby ROW-owi dużą przewagę nad rywalami w przyszłorocznej walce o powrót do żużlowej elity. Szwed obecnie leczy uraz kręgosłupa odniesiony w wyniku upadku w lidze brytyjskiej. Kontuzja jest podobno poważna i wymaga wielotygodniowej rehabilitacji. Może się więc zdarzyć, że żużlowiec nieco później rozpocznie przygotowania do kolejnego sezonu. Być może to zdecydowało, że Lindgren woli niższą klasę rozgrywkową.

 

Kto poza nimi w przyszłym roku może jeszcze jeździć w rybnickiej drużynie? Krajowego seniora działacze widzieliby w osobie Tobiasza Musielaka, który dostał ofertę przedłużenia kontraktu. Wszystko jednak wskazuje na to, iż bliżej mu do Częstochowy i w tej sytuacji ROW zaproponował podpisanie umowy Norbertowi Kościuchowi z pilskiej Polonii. W odwodzie jest jeszcze Rafał Szombierski, który zapomniał już o bolesnej kontuzji odniesionej na torze w Grudziądzu.

 

Wśród obcokrajowców w orbicie zainteresowań śląskich działaczy poza Australijczykiem Jake'em Allenem, który ma ważny kontrakt, są podobno Rory Schlein, Siergiej Łogaczow i Mikkel Michelsen, mający swoją polską bazę właśnie w Rybniku. Wśród juniorów pewniakiem jest Robert Chmiel, a prezesa Krzysztofa Mrozka czekają jeszcze negocjacje z Larsem Skupieniem, któremu kontrakt po sezonie się skończył. Przesądzone jest odejście z klubu Maxa Frickego. Australijczyk ma ważny kontrakt z rybnickim ROW-em na sezon 2018, ale na zapleczu PGE Ekstraligi za bardzo jednak jeździć nie chce. Rybniccy działacze deklarują więc, że zgodzą się na jego transfer. Zainteresowani muszą się jednak liczyć z tym, iż przyjdzie im głęboko sięgnąć do portfela. 300 tysięcy złotych, tyle rybniczanie mogą zażądać za Australijczyka. Jeszcze niedawno wydawało się, że Fricke wyląduje w Toruniu, ale działacze Get Well zasugerowali menedżerowi Jackowi Frątczakowi, że chcieliby mimo wszystko zatrzymać w zespole byłego mistrza świata Chrisa Holdera. Do Torunia może też trafić z Falubazu Jason Doyle, może zostać w klubie Greg Hancock (o ile wyleczy kontuzję barku). Wówczas dla Frickego zabrakłoby już miejsca. Na pewno za to jest dla niego miejsce w Betard Sparcie Wrocław, gdzie po oficjalnej deklaracji indywidualnego mistrza Polski Szymona Woźniaka, że kończy współpracę z wicemistrzami Polski (prawdopodobnie przeniesie się do Cash Broker Stali Gorzów), pilnie szukają wartościowego następcy. Fricke idealnie pasowałby tam do roli rezerwowego. Taka nowinka regulaminowa ma się pojawić bowiem w składach PGE Ekstraligi na przyszły sezon. Byłby nim Polak lub obcokrajowiec do 23. roku życia. Fricke mógłby więc z tej pozycji łatać dziury we wrocławskim składzie jeszcze przez 2 lata.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~rybniczaninUżytkownik anonimowy
~rybniczanin :
No photo~rybniczaninUżytkownik anonimowy
Kacper , nie chciało mi się wierzyć o tych plotkach że opuszczasz nasz Rybnik , ciekawy jestem czy to zrobisz ?
znałem bardzo dobrze Twojego Dziadka Antka Woryny , MASZ SZACUNEK DLA SWOJEGO DZIADKA ??
PRZEMYŚL TO DOBRZE , NIE ZAWIEDŹ DOBREGO HONORU RODU WORYNÓW !
CIEKAWE CO TY ZROBISZ ????????????
19 paź 17 21:38
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii