Żużlowy ROW wciąż ma nadzieję na przywrócenie punktów

Jestem w stu procentach pewny, że oddadzą nam punkty - zapowiadał przed wyjazdem do Warszawy prezes ROW-u Rybnik, Krzysztof Mrozek. Przeliczył się, ale rybniccy kibice wciąż mogą się łudzić, że ich klub pozostanie w żużlowej elicie.

XIII Runda PGE Ekstraliga - KS ROW Rybnik - APATOR Torun
 fot. Michał Gołda  /  źródło: Pressfocus

W piątek Trybunał PZM w stolicy rozpatrywał sprawę odwołania ROW-u Rybnik od decyzji PGE Ekstraligi weryfikującej wynik meczu rybniczan z Włókniarzem Vitroszlif Crossfit Częstochowa. Po spotkaniu tym na dopingu przyłapany został Grigorij Łaguta i żużlowa centrala odjęła jego indywidualny dorobek od końcowego rezultatu. W skutek tego wynik zmienił się z 49:41, na 38:41. ROW stracił 3 ligowe punkty, spadł z szóstego na ostatnie miejsce w tabeli i został zdegradowany do Nice 1. LŻ.

 

Trybunał PZM nie podjął żadnej decyzji w kwestii odwołania. Sprawa została odroczona i przełożona na inny termin. Prawnicy związku uznali, że najpierw decyzję musi podjąć druga instancja Polskiej Agencji Antydopingowej, która za przewinienie dopingowe zdyskwalifikowała Rosjanina na 2 lata. Dopiero po ostatecznej decyzji POLAD-y sprawa wróci do PZM. O ile wcześniej, gdy jeszcze nie odjęto im punktów, czas był sprzymierzeńcem rybniczan, to teraz działa na ich niekorzyść. Na 1 października zaplanowano pierwszy mecz barażowy pomiędzy przedostatnią drużyną w tabeli PGE Ekstraligi a wicemistrzem Nice 1. LŻ. Jeśli do tego czasu punkty nie zostaną przywrócone rybniczanom, to ich spadek zostanie przypieczętowany. Śląskiemu klubowi pozostanie wówczas walka z PGE Ekstraligą w sądzie powszechnym o finansowe odszkodowanie.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Józef Sb. BytomUżytkownik anonimowy
~Józef Sb. Bytom :
No photo~Józef Sb. BytomUżytkownik anonimowy
Mafijna władza Polskiego żużla już zdecydowała. Kasa Misiu, kasa.
24 wrz 17 09:47
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii