Decyzja zapadła. I i II liga żużlowa zostały połączone od sezonu 2016

Od najbliższego sezonu pierwsza i druga liga żużlowa zostaną połączone – tak postanowili przedstawiciele zainteresowanych drużyn, które otrzymały licencję na przyszły rok. Główna Komisja Sportu Żużlowego przychyliła się do wniosku klubów.

Patryk Dudek
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

 

Decyzja ta została podjęta na spotkaniu szefów klubów, którzy debatowali nie tylko nad połączeniem lig, ale także nową formułą rozgrywek na kolejny sezon. Postanowiono, że zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. W jednej znalazły się Stal Rzeszów, Polonia Bydgoszcz, Polonia Piła, Orzeł Łódź, Kolejarz Rawicz, Hawi Racing Opole, w drugiej – Lokomotiv Daugavpils, Wybrzeże Gdańsk, Speedway Wanda Kraków, Włókniarz Częstochowa i KSM Krosno.

 

Projekt rozgrywek zakłada, że po rundzie zasadniczej, po cztery najlepsze ekipy z obu grup rywalizować będą między sobą systemem "każdy z każdym", ale z zaliczeniem wyników pomiędzy zainteresowanymi zespołami z pierwszej części sezonu. Pozostali uczestnicy kończą rywalizację i będą sklasyfikowani na miejscach 9-11. W finale o awans do ekstraligi walczyć będą dwa najlepsze zespoły z drugiej rundy rozgrywek.

 

Możliwe jednak, że jest to rozwiązanie tymczasowe, bowiem w sytuacji, gdyby w przyszłym roku znajdą się dwa dodatkowe kluby chcące występować w rozgrywkach, stworzona zostanie druga liga.

 

 

W najbliższych dniach mamy poznać wstępny kalendarz rozgrywek.

Więcej na temat:reforma rozgrywek, żużel
Z tej samej kategorii