Piotr Żyto trenerem ŻKS ROW Rybnik

Liderami rybnickich żużlowców w kolejnym sezonie ekstraligi będą Andreas Jonsson i Grigorij Łaguta.

Piotr Żyto
 fot. Łukasz Grochala  /  źródło: Cyfrasport

Piotr Żyto został następcą Jana Grabowskiego, który pracował z „Rekinami” od 2013 roku . - To bardzo doświadczony trener, który doskonale zna realia ekstraligi. To człowiek, który ma bardzo profesjonalne podejście do pracy i doświadczenie trenerskie, które zdobywał nie tylko w Polsce. Przypomnę, że Żyto ma za sobą także pracę w angielskim Poole Pirates i szwedzkich klubach Hammarby Sztokholm i Vargarnie Norrkoeping - wyjaśnia Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik.

 

W Polsce Żyto prowadził m.in. kluby z Zielonej Góry (zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski w latach 2009-10), Częstochowy, Gdańska, Lublina i Opola. Do prowadzenia ROW-u w sezonie 2016 byli przymierzani także Marek Cieślak, Czesław Czernicki i Janusz Ślączka. Ten pierwszy swój angaż w Rybniku uzależniał jednak od sytuacji w Zielonej Górze, gdzie miał już uzgodnione warunki pracy i ostatecznie właśnie tam wylądował.

 

Prezes Krzysztof Mrozek podał nazwiska nowych zawodników, którzy będą ścigać się w Rybniku w następnym sezonie. Beniaminkowi PGE Ekstraligi udało się pozyskać Andreasa Jonssona i Grigorija Łagutę, którzy mają być liderami zespołu. Na inne kontrakty przyjdzie nieco poczekać. W Rybniku na kolejny sezon zostanie Damian Baliński. Niewykluczone, że w zespole zostaną też Max Fricke i Dakota North.

Z tej samej kategorii