Groźny wypadek Krystiana Rempały w Rybniku. Zawodnik Unii nadal w stanie krytycznym!

Po kraksie w biegu młodzieżowym na torze w Rybniku Krystian Rempała w fatalnym stanie. Mecz został przerwany i zakończony.

Eliminacje Zlotego Kasku
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Dramatyczny upadek w 2. biegu meczu ROW Rybnik - Unia Tarnów. Kacper Woryna przy wejściu w pierwszy łuk stracił panowanie nad motocyklem i wjechał w Krystiana Rempałę. Zawodnikowi z Tarnowa zleciał kask z głowy i z całym impetem uderzył twarzą o tor. Na torze pojawiły się dwie karetki. Pierwsze doniesienia były takie, że po juniora Unii, u którego lekarze podejrzewali krwotok wewnętrzny, przyleci helikopter. Żużlowcy pomagali usuwać reklamy, żeby mógł on wylądować na płycie boiska. Ostatecznie jednak Rempała został przewieziony do miejscowego szpitala karetką. Razem z zawodnikiem pojechał prezes ROW-u Rybnik Krzysztof Mrozek, który zostawił swój zespół, żeby zapewnić Rempale jak najlepszą opiekę. Krystian został zresztą bardzo szybko przetransportowany do specjalistycznego szpitala w Jastrzębiu Zdroju, gdzie ma przejść natychmiastową operację. Lekarze podejrzewają u niego poważny uraz głowy.

 

Drużyna Unii odmówiła po wypadku dalszej jazdy w tym meczu. ROW Rybnik solidarnie się przyłączył.

 

Obecnie żużlowiec przebywa na bloku operacyjnym. Lekarze walczą o jego życie. Wiadomo, że Krystian w wyniku wypadku doznał urazu głowy. Z toru do szpitala przewieziony został natychmiast.

Późno w nocy zakończyła się operacja. Obecnie zawodnik Unii Tarnów znajduje się na OIOM-ie. Jego stan nadal oceniany jest na krytyczny.

 

Z tej samej kategorii