Włókniarz kontra ROW, czyli derby po 11 latach oczekiwania

Dzisiaj w Częstochowie odbędą się derby województwa śląskiego - zaległe spotkanie z pierwszej kolejki, które 16 kwietnia nie mogło się odbyć z powodu opadów deszczu.

Sparing KS ROW Rybnik - Falubaz Zielona Gora
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

Aż 11 lat przyszło kibicom czekać na tego typu konfrontację, po raz ostatni ROW i Włókniarz w elicie zmierzyły się bowiem w 2006 roku. Wówczas oba pojedynki wygrali częstochowianie (u siebie 55:35, w Rybniku 47:43).


Teraz nieznacznym faworytem rywalizacji są rybniczanie. W ich składzie - w stosunku do meczu ze Stalą Gorzów - nastąpi jedna zmiana. Damiana Balińskiego zastąpi Rafał Szombierski, który po torze w Częstochowie - jak sam podkreśla - mógłby jeździć z zamkniętymi oczami. Po odejściu z Rybnika (po sezonie 2007) i przerwie od żużla, właśnie pod Jasną Górą dostał drugie sportowe życie.


Tor ten jak własną kieszeń zna także Grigorij Łaguta, który w latach 2011-14 był „królem” Częstochowy. Po upadku częstochowskiego żużla opuścił miasto z niesmakiem, gdyż do dziś nie wypłacono mu miliona złotych. Rosjanin zawiódł rybniczan w niedzielę w Gorzowie, ale jak zapewnia, był to tylko wypadek przy pracy. Na torze mistrzów Polski Łaguta słabo ruszał spod taśmy, ale częstochowski obiekt bardzo mu pasuje, bo potrafi się na nim napędzić na dystansie.

 

2 maja (wtorek, godz. 18.30)
WŁÓKNIARZ VITROSZLIF CROSSFIT CZĘSTOCHOWA – ROW RYBNIK
WŁÓKNIARZ: 9. Leon Madsen, 10. Rune Holta, 11. Sebastian Ułamek, 12. Andreas Jonsson, 13. Matej Żagar, 14. Michał Gruchalski, 15. Oskar Polis.
ROW: 1. Rafał Szombierski, 2. Fredrik Lindgren, 3. Max Fricke, 4. Tobiasz Musielak, 5. Grigorij Łaguta, 6. Kacper Woryna, 7. Robert Chmiel.

Z tej samej kategorii