Żużlowe otwarcie sezonu w Świętochłowicach: Hubert Czerniawski najlepszy

Nice Cup Świętochłowice

W minioną sobotę w Świętochłowicach zainaugurowano sezon żużlowy. Na stadionie im. Pawła Waloszka w finale Nice Cup 2016 zwyciężył zawodnik Stali Gorzów Wielkopolski – Hubert Czerniawski.

Pierwotnie finał cyklu Nice Cup miał zostać rozegrany jesienią ubiegłego roku, ale nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Zawody przeniesiono na początek obecnego sezonu. Wystartowało 16 zawodników, w tym dwóch wychowanków MS Śląsk Świętochłowice – Kamil Tomaszowski i Mateusz Pacek.

Po rozegraniu fazy zasadniczej dwóch najlepszych żużlowców zakwalifikowało się od razu do wielkiego finału. Byli to Jevgenij Kostygovs (Lokomotiv Daugavpils) i Hubert Czerniawski (Stal Gorzów Wielkopolski). Zawodnicy z miejsc 3.-6. walczyli w barażu o dwa pozostałe miejsca w finale. W dodatkowym wyścigu awans uzyskali Michał Gruchalski (Włókniarz Częstochowa) oraz Davis Kurmis (Lokomotiv Daugavpils).

W finałowym biegu najlepszy okazał się Hubert Czerniawski, który po zaciętej walce pokonał Łotysza Jevgenija Kostygovsa. Trzecie miejsce wywalczył Michał Gruchalski, a czwarty był kolejny Łotysz Davis Kurmis.

- Tegoroczny sezon na stadionie im. Pawła Waloszka będzie krótszy ze względu na planowane prace modernizacyjne, które mają zakończyć się w 2018 roku. Obiekt zostanie gruntownie przebudowany i będzie przystosowany do organizacji imprez masowych żużlowych i piłkarskich - mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

W trakcie turnieju została przeprowadzona zbiórka pieniędzy dla chorej Lenki, podopiecznej fundacji Iskierka. Udało się zebrać 2150 zł. Młoda świętochłowiczanka wylosowała szczęśliwe numery biletów, których posiadacze otrzymali upominek od sponsora cyklu.

Kolejne żużlowe zawody na świętochłowickiej „Skałce” odbędą się 2 maja o godzinie 16:00. Zawodnicy będą ścigać się w finale Brązowego Kasku.