Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa ma za sobą pierwszy trening na torze

Prognozy pogody storpedowały dwa zaplanowane na ten weekend sparingi częstochowian z zespoełm Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra.

Rune Holta
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Dzisiaj odbył pierwszy trening żużlowców Włókniarza Vitroszlifu Crossfitu na torze w Częstochowie. Warunki były znakomite, a na treningu zjawili się wszyscy zawodnicy. Dla większości z nich była to pierwsza okazja do wyjazdu na tor. Oprócz oczywistych przeciwności związanych z zapowiadanymi opadami deszczu, część żużlowców nie jest jeszcze przygotowana do startów spod taśmy. Na przyszły tydzień wszyscy powinni być już gotowi do jazdy. 
Złe prognozy pogody, od jutra ma padać deszcz, oraz zbyt mało czasu na trening przesądziły jednak o decyzji o przełożeniu dwóch zaplanowanych na ten weekend sparingów Włókniarza Vitroszlifu Crossfitu Częstochowa z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. Sparingi mają się odbyć w przyszłym tygodniu. Decyzję podjęto po dzisiejszym treningu w Częstochowie.
- Mamy nadzieję, że w piątek uda nam się po raz drugi wyjechać na tor. Wiadomo jednak, że już dzień później na pewno nie będzie na to szans. Poza tym nie ma sensu, by zawodnicy jechali w sparingu po zaledwie dwóch treningach na motocyklu. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przełożyć pierwsze testy na przyszły tydzień - oznajmił trener Włókniarza Lech Kędziora. 

Z tej samej kategorii