Prezes ROW-u Rybnik wciąż nie rozmawiał z trenerem Żyto na temat nowej umowy!

Piotr Żyto w tym sezonie pewnie utrzymał ROW Rybnik w Ekstralidze. Nie wiadomo jednak, czy poprowadzi także zespół w przyszłym roku.

1 kolejka PGE Ekstraliga - KS ROW Rybnik - KS Get Well Torun
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

Szkoleniowiec, który przejął beniaminka po Janie Grabowskim, bardzo szybko zaaklimatyzował się w Rybniku. - Śmieję się, że mieszkam w wieży. Moje lokum znajduje się nad klubowym sekretariatem. Dojazdy z Opola, gdzie mam mieszkanie, nie wchodziły w rachubę i dlatego śpię na miejscu. Z okna widzę tor, a na treningi mogę wychodzić w klapkach. Dobrze się tutaj czuję, nie muszę marnować czasu na dojazdy i codziennie jestem w klubie. Dzięki temu lepiej współpracuje mi się z zawodnikami – mówił nam w jednym z wywiadów Piotr Żyto, który wciąż przebywa we wspomnianej "wieży". Zespół pod jego wodzą spisał się w lidze dobrze, zajął szóste miejsce, zapewniając sobie utrzymanie. Postępy zrobili także młodzi zawodnicy, zdobywając między innymi srebrne medale Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Kolejni uzyskali licencje żużlową, wśród nich Lars Skupień, bratanek Eugeniusza Skupienia, byłego znanego zawodnika ROW-u.

 

Tydzień temu klub ogłosił, że przedłuża kontrakty z trzema zawodnikami: Rosjaninem Grigorijm Łagutą, Australijczykiem Maksem Fricke i Kacprem Woryną, tymczasem wciąż nie wiadomo, kto będzie prowadził drużynę. - Trener Piotr Żyto ma z nami umowę do końca roku i na razie rozmowy na temat nowego kontraktu nie są potrzebne. Będziemy rozmawiać we właściwym czasie – mówi „Sportowi” Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u. Tylko, że wtedy będzie już prawdopodobnie za późno. Żyto ma już wyrobioną markę w polskiej lidze i z naszych informacji wynika, że inne kluby interesują się pozyskaniem utytułowanego trenera.

 

ROW planuje w listopadzie zorganizować spotkanie z kibicami i przedstawić skład drużyny na nowy sezon. Ma wtedy być znane także nazwisko trenera, który poprowadzi „Rekiny” w 2017 roku.

 

Z tej samej kategorii