Żużlowcy ROW-u, czyli kabaret, sparingi i pochwały

Rybniczanie na początku marca zaprezentują się kibicom. Miesiąc później fani będą mogli zobaczyć mecze kontrolne, a w połowie kwietnia „Rekiny” zainaugurują rozgrywki ligowe.

1 kolejka PGE Ekstraliga - KS ROW Rybnik - KS Get Well Torun
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

Jak co roku dojdzie do przedsezonowej prezentacji drużyny żużlowców ROW-u Rybnik. Tym razem zaplanowana jest ona na 4 marca (godz. 18). Odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach, która często już gościła rybnickich żużlowców. Gościem specjalnym będzie Kabaret Młodych Panów. Dla fanów klub przygotował niespodzianki, między innymi darmowy folder na autografy zawodników, słodkie przekąski w klubowych kolorach oraz konkursy z nagrodami.

 

- Co roku staramy się, by ten dzień był dla naszych kibiców absolutnie niezwykły. Tak będzie i tym razem, tym bardziej że gościmy rybnicki Kabaret Młodych Panów - mówi prezes Krzysztof Mrozek. - Mamy potwierdzenia uczestnictwa od wszystkich naszych zawodników. To będzie naprawdę niepowtarzalna okazja, żeby spotkać tych chłopaków, porozmawiać z nimi, zrobić sobie zdjęcie - zachęca szef klubu, który jest chwalony za swoją pracę.

 

Portal internetowy sportowefakty.pl opublikował wskaźniki płynności finansowej klubów PGE Ekstraligi. Najlepszym płatnikiem jest Mr Garden GKM Grudziądz, który z dużym wyprzedzeniem zapłacił swoim zawodnikom kwoty za podpis na sezon 2017. Działacze mieli czas do końca lutego tego roku, a wpłacili pieniądze już w listopadzie 2016 roku. Kolejne pozycje zajmują ROW, Get Well Toruń i Fogo Unia Leszno. Cała trójka terminowo płaci zawodnikom.

 

Przypominamy jeszcze, jak wyglądają tegoroczne mecze kontrolne „Rekinów”. Po raz pierwszy w tym roku żużlowcy wyjadą na tor 1 kwietnia, kiedy przeciwnikiem rybniczan będzie Fogo Unia Leszno. Ten wyjazdowy sparing będzie szczególny dla Tobiasza Musielaka - wychowanek Unii w tym roku jeździ w barwach „Rekinów”. Następnego dnia obie drużyny zmierzą się w Rybniku. Na 8 i 9 kwietnia zaplanowany jest dwumecz z Falubazem Zielona Góra, a na 11 i 13 kwietnia z Orłem Łódź. Trzy dni później dojdzie do premiery ligowej. Rybnik będzie rywalizował w Częstochowie z Włókniarzem.

Z tej samej kategorii