ROW Rybnik oblał test przed ligą

Drużyna przegrała dzisiaj u siebie sparing ze Stalą Gorzów 33:57.

Grigorij Łaguta
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

„Rekiny” we wtorek miały zmierzyć się z Unią Leszno. Do starcia nie doszło, dlatego trener Piotr Żyto zorganizował w tym dniu trening punktowany, w którym rywalizowały zespoły mieszane, złożone z miejscowych zawodników oraz żużlowców Kolejarza Opole. Beniaminek ekstraligi za to dzisiaj sprawdził się na tle silnego rywala. Gorzowianie przyjechali na Górny Śląsk w mocnym składzie, na czele z Duńczykami Nielsem-Kristianem Iversenem, Michaelem Jepsenem Jensenem oraz Krzysztofem Kasprzakiem i Bartoszem Zmarzlikiem.

 

Natomiast Żyto sprawdził każdego z ośmiu zawodników. Dobrze wypadł Rosjanin Grigorij Łaguta, który na trzy biegi dwa wygrał i zdobył w sumie 7 punktów. Nie ustępował mu, mający identyczny dorobek, Szwed Andreas Jonsson. Słabiutko jeździł Rafał Szombierski, ale „Szumina” miał problemy sprzętowe. Dwukrotnie nawalił mu motocykl. Na torze, który w tym roku został przebudowany, zdecydowanie lepiej radzili sobie gości. Wspomniany wcześniej Iversen czuł się jak na gorzowskim owalu i dopiero w czwartej gonitwie znalazł pogromcę. Ten bieg wygrał Zmarzlik, a drugi był Damian Baliński. Zawodnicy w tym towarzyskim starciu nie oszczędzali się. W 11. wyścigu Tomasz Gapiński wjechał w Rune Holtę. Co ciekawe, zamiast powtórki biegu 11, najpierw rozegrano wyścig 12.

 

Upadek zaliczył także Kacper Woryna, ale już po zakończeniu biegu na drugim łuku. Na tor wjechała karetka, ale na szczęście zdolnemu juniorowi gospodarzy nie stało się nic poważnego. W niedzielę na inaugurację Ekstraligi „Rekiny” podejmować będą drużynę z Torunia. Faworytem w tym starciu są goście.

 


ROW RYBNIK – STAL GORZÓW 33:57
ROW: Łaguta - 7 (1,3,3), Jonsson - 7 (2,2,-,3,d), Fricke - 6 (3,0,0,1,2), Baliński - 5 (1,1,2,1), Holta - 4 (2,2,u), Woryna - 2 (2,0,0), Szombierski - 1 (d,1,0,d), Wieczorek - 1 (w,d,0,1).
STAL: Iversen - 10 (3,3,3,1), Gapiński - 8+2 (2*,1,1,2,2*), Przemysław Pawlicki - 8+1 (0,1,2,2*,3), Kasprzak - 8+1 (3,0,2*,3), Zmarzlik - 8 (3,2,3), Rafał Karczmarz - 8 (1,1,3,3), Jepsen Jensen - 7+1 (2,3,1*,1).

 

Z tej samej kategorii