Warunkowe licencje dla ROW-u Rybnik i Włókniarza Częstochowa

Kluby te otrzymały prawo uczestnictwa w przyszłorocznych rozgrywkach żużlowej ekstraligi. Ale będą musiały otoczyć tor bandami absorbującymi energię kinetyczną.

Trening punktowany - KS ROW Rybnik - Eko-Dir Wlokniarz Czestochowa
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

6 grudnia zostały Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2017 podjął decyzję o przyznaniu licencji. Wśród ośmiu klubów, których drużyny wystąpią w PGE Ekstralidze sezonu 2017, siedem otrzymało licencje warunkowe, a jeden zwykłą. Licencje warunkowe dotyczą obowiązku wykonania band absorbujących energię kinetyczną (tak też jest w przypadku ROW Rybnik SA) i wymiany nawierzchni toru w Gorzowie.
- W naszym przypadku dostosowanie band do nowych wymogów licencyjnych będzie realizowane po nowym roku. Nie będzie to problem, mamy już projekt i wiemy jak to zrobić. Tak więc to formalność - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA.
W przypadku klubu z Częstochowy licencja warunkowa dotyczy również zobowiązania klubu do wykonania obowiązków wynikających z umów związanych z PGE Ekstraligą.

 

1. Unia Leszno SSA – licencja warunkowa
2. Grudziądzki Klub Motocyklowy SA Grudziądz – licencja warunkowa
3. Zielonogórski Klub Żużlowy SSA – licencja warunkowa
4. Wrocławskie Towarzystwo Sportowe SA – licencja zwykła
5. Stal Gorzów Wielkopolski SA – licencja warunkowa
6. Klub Sportowy ROW Rybnik SA – licencja warunkowa
7. Klub Sportowy Toruń SA – licencja warunkowa

8. Włókniarz Częstochowa SA w organizacji – licencja warunkowa

 

Licencji nie otrzymała Stal BETAD Leasing Rzeszów, co potwierdza, że klub ten ma nieustanne problemy finansowe. Pozwolenie może wydać jedynie Prezydium Zarządu Głównego PZM. Rzeszowianom pozostaje czekanie...

Z tej samej kategorii