Rybnik ma szansę na ekstraligę

Do najbliższego piątku działacze ROW-u mają podjąć decyzję odnośnie startu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

20150624NB465.JPG
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Legendarny klub, 12-krotny mistrz Polski, ma PGE Ekstraligę na wyciągnięcie ręki. Do 30 października działacze ROW-u mają podjąć decyzję tej sprawie.

 

Rybnik, podobnie jak ŻKS Ostrovia, jakiś czas temu dostał zaproszenie do PGE Ekstraligi. Ostrów, który był pierwszy w kolejce odmówił jazdy w najlepszej lidze świata, tłumacząc, że klubu na to nie stać. ROW stał się tym samym kandydatem numer 1. Rybniccy działacze do piątku mają czas na odpowiedź. Jeśli będzie pozytywna, to w przyszłym tygodniu w klubie ma być przeprowadzony audyt.

 

Sytuacja organizacyjno-finansowa klubu jest czysta. Nie ma więc obawy, że nie dostałby licencji. Klub nie chce jednak pchać się do PGE Ekstraligi, jeśli nie będzie budżetu na odpowiednim poziomie. W Rybniku policzyli, że muszą na to mieć minimum 6,5 miliona złotych. Jak zbiorą te pieniądze, to najpewniej zdecydują się na jazdę w elicie.


Rybnik nie będzie miał większych problemów ze skompletowaniem składu. W kadrze są solidni juniorzy. Poza tym klub chce zatrzymać Troya Batchelora, Damiana Balińskiego i Maxa Fricke. Podobno na liście życzeń są Greg Hancock, Andreas Jonsson, Rune Holta, Grigorij Łaguta i Tomasz Gollob.

 

Z tej samej kategorii