Sprawa Łaguty znów odroczona

Wczoraj Panel Dyscyplinarny Polskiej Agencji Dopingowej (POLADY) miał w końcu zdecydować o winie oraz ewentualnie karze dla rosyjskiego żużlowca Grigorija Łaguty przyłapanego na stosowaniu meldonium po czerwcowym meczu ROW Rybnik - Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa.

4 kolejka PGE Ekstraliga - KS ROW Rybnik - MRGARDEN GKM Grudziadz
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

Okazało się jednak, że sprawa będzie miała swój kolejny rozdział. Posiedzenie Panelu Dyscyplinarnego zostało odroczone, gdyż żużlowiec ROW-u złożył kolejne dowody w sprawie. - Generalnie sprowadzają się one do tego, że zawodnik zawnioskował o powołanie dodatkowych świadków - przyznał Michał Rynkowski, pełniący obowiązki dyrektora POLADY.

Wyrok w sprawie Łaguty najwcześniej zatem zapadnie w dniach 11-15 września. W tym terminie Polska Komisja Antydopingowa wyznaczy termin kolejnego posiedzenia. - Wcześniej nie możemy tego zrobić, gdyż dziś żużlowiec dostał 7 dni na złożenie wszelkich dokumentów, które chce przedstawić na swoją obronę oraz na zgłoszenie wszystkich świadków - wyjaśnił Rynkowski.

Kibice w Toruniu, Rybniku oraz Grudziądzu muszą się zatem uzbroić w cierpliwość. Chociaż mecze ligowe w tych miastach dawno już zostały rozegrane, to sezon wciąż trwa, a ostateczny kształt dołu tabeli PGE Ekstraligi wciąż pozostaje niewiadomą.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~AmerykaninUżytkownik anonimowy
~Amerykanin :
No photo~AmerykaninUżytkownik anonimowy
Spuścić Toruń do I logi to dziwne miasto lepoej niech nie mąci w polskiej extralidze tak jak mąci w polskiej polityce
2 wrz 17 19:12 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii