Miała być walka o utrzymanie, jest szansa na... medal. „Rekiny” w boju o play-off

ROW Rybnik ma szanse na awans do najlepszej czwórki PGE Ekstraligi. Musi jednak przede wszystkim wygrać w dwóch ostatnich kolejkach.

Zuzel. PGE Ekstraliga. ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno. 07.08.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Zespół znakomicie wypadł w ostatniej kolejce. Beniaminek pokonał w efektownym stylu mistrzów Polski Fogo Unię Leszno 54:35. Poziomem do śląskiej drużyny dostosował się Tomasz Dryła, komentator nc+, który w tak barwny sposób mówił przy okazji 15. biegu: - To już nie jest speedway, to jest książka, to jest elementarz, to jest wikipedia żużlowa. Rybniczanie ukręcą do końca ten byczy kark.

 
W świąteczny poniedziałek rybniczanie zmierzą się na wyjeździe dla odmiany z najsłabszym zespołem rozgrywek – Unią Tarnów. Ślązacy plasują się obecnie w lidze na 5. miejscu, mając tylko punkt straty do czwartego MrGarden GKM-u Grudziądz. Aby zespół dostał się do play-offu i walczył o medale, musi najpierw wygrać w Tarnowie, z zespołem, który jest już praktycznie bez szans na utrzymanie.

 

W śląskiej drużynie mocno liczą na Grigorija Łagutę, który w miniony weekend znakomicie spisał się w drugim finale Speedway European Championships, który rozgrywany był w łotewskim Daugavpils. Rosjanin wygrał te zawody, pokonując między innymi mocnego Emila Sajfutdinowa. Kibice mają nadzieję, że formę utrzyma Rune Holta. Norweg z polskim paszportem w starciu z drużyną z Leszna zdobył czternaście punktów plus bonus.

 
A tarnowska drużyna jest rozbita. Kibice „Jaskółek” mają żal do działaczy Unii, że nie dogadali się z Arturem Mroczką, który w tym sezonie zaliczył tylko jeden mecz ligowy, a mógł punktować na podobnym poziomie jak w ubiegłym roku.

 

- Kibice mogą teraz gdybać i zastanawiać się, czemu postawiliśmy na takich zawodników, ale finanse nie pozwoliły na większe wydatki. Nie chcę się tłumaczyć tragiczną śmiercią Krystiana Rempały, ale to też w jakimś stopniu odbiło się na wynikach. Mam nadzieję, że kibice nas nie opuszczą i przyjdą na ostatni mecz ligowy z Rybnikiem – powiedział Paweł Baran, trener Unii.


Zwycięstwo w Tarnowie nie zapewni jednak rybniczanom miejsca w czołowej czwórce. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, 21 sierpnia, zespół będzie podejmował Stal Gorzów, czyli lidera tabeli. Wygrana z liderem praktycznie dałaby drużynie miejsce w czwórce, co byłoby ogromną niespodzianką, bo przed sezonem niektórzy eksperci skazywali ROW na degradację.

 

Z tej samej kategorii