Krystian Rempała nie żyje - żużlowiec nie wybudził się ze śpiączki

18-letni zawodnik zmarł w sobotę w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju w wyniku obrażeń doznanych na skutek wypadku na torze w Rybniku.

Krystian Rempała
 fot. Ekstraliga Żużlowa

- Z bólem muszę potwierdzić, iż w dniu dzisiejszym w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju zmarł Krystian Rempała - poinformowała Alicja Brocka, rzecznik wojewódzkiego szpitala w Jastrzębiu Zdroju. - Z uwagi na cierpienie, ból rodziny, żadnych szczegółów nie mogę przekazać. Proszę to uszanować - dodała.

 

Zawodnik Unii Tarnów wypadkowi uległ w minioną niedzielę, podczas meczu PGE Ekstraligi w Rybniku. W II biegu zawodów przy wejściu w I łuk został uderzony motocyklem. Siła uderzenia była tak duża, iż Rempale zerwało kask z głowy i uderzył nieosłoniętą twarzą o nawierzchnię toru. Doznał poważnego urazu głowy. Stracił przytomność. Stwierdzono obrzęk oraz krwiaka mózgu. 18-latek został przetransportowany do szpitala w Jastrzębiu Zdroju i szybko zoperowany. Stan żużlowca określano jako krytyczny. Przez cały pobyt w szpitalu Krystian Rempała był w stanie śpiączki.

 

Z pomocą przyjaciół ściągnięto do Jastrzębia Zdroju nawet wybitnego neurochirurga - Jana Talara. Lekarzom niestety nie udało się wygrać walki o jego życie. Krystian Rempała przegrał swój najważniejszy wyścig. Krystian Rempała urodził się 1 kwietnia 1998 roku. Pochodził z bardzo żużlowej rodziny. Żużlowcem był jego ojciec Jacek, a także wujkowie: Tomasz, Grzegorz i Marcin. Licencję zdał w barwach rzeszowskiej Stali i klub ten reprezentował do 2015. W 2016 roku rozpoczął starty w barwach tarnowskiej Unii. Był jednym z najzdolniejszych młodych zawodników, drużynowym mistrzem Europy juniorów.

 

W związku ze śmiercią Krystiana Rempały zostały odwołane wszystkie niedzielne ligowe mecze żużlowe.

Więcej na temat:Krystian Rempała, żużel
Z tej samej kategorii