Korbel za Żytę? Pytanie o autorytet

Następcą Piotra Żyty w rybnickim klubie będzie najpewniej Mirosław Korbel. Czy to będzie dobra zmiana? Wątpliwości jest sporo.

Korbel za Żytę? Pytanie o autorytet
 /  fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

W 2016 roku zespół z Rybnika prowadził Piotr Żyto. Doświadczony menedżer wywiązał się ze swojego zadania znakomicie. Beniaminek pewnie utrzymał się w PGE Ekstralidzie, plasując się na 6. pozycji. Na tym stanowisku dojdzie jednak do zmiany. Największe szanse na posadę opiekuna pierwszej drużyny ROW-u ma właśnie Korbel. Nieoficjalnie mówi się, że podpisał już kontrakt, który wejdzie w życie w przyszłym roku.

 

Żyto już wie
- O tym, kto będzie menedżerem drużyny kibice dowiedzą się 1 stycznia - oznajmił Krzysztof Mrozek, prezes klubu. Czy Żyto, który ma ważną umowę z klubem do grudnia tego roku, do ostatniego dnia trzymany będzie w niepewności? - Piotr Żyto już wie, jak wygląda sytuacja - dodaje szef rybnickiego klubu. Wczoraj próbowaliśmy się skontaktować z menedżerem, ale się nie udało, bo przebywa w Anglii. Z naszych informacji jednak wynika, że Żyto w 2017 roku nie poprowadzi już „Rekinów”. Prezes Mrozek na temat Korbela nie chce się wypowiadać.

 

Bogata kariera
53-letni trener jest w Rybniku doskonale znany. To tutaj zaczynał karierę, z ROW-em jako zawodnik związany był przez długie lata. W lidze zdobył z nim trzy medale: dwa srebrne (1988, 1990) oraz brązowy (1989). Jego największe osiągnięcia indywidualne to wicemistrzostwo Polski oraz wywalczenie Złotego Kasku. Później został szkoleniowcem. Prowadził rybniczan w najwyższej klasie rozgrywkowej. Różnie mu się wiodło, między innymi popadł wtedy w konflikt z Rafałem Szombierskim.

 

Spoglądać pozytywnie
W tym roku Korbel objął funkcję trenera miejscowej szkółki żużlowej. Czy to dobry kandydat na menedżera pierwszego zespołu? - Lubię go, cenię i szanuję. Był solidnym żużlowcem, od lat związany jest z Rybnikiem, choć miał przerwę w pracy w ekstralidze. Jeśli faktycznie obejmie drużynę, to natychmiast pojawi się pytanie, czy będzie autorytetem dla takich zawodników jak Łaguta i Lindgren? Tego nie wiemy. Wiadomo jednak, że autorytetem wśród wielu zawodników światowej czołówki cieszy się Żyto - przyznaje ekspert żużlowy Henryk Grzonka.
- Czy to może być dobry wybór? Trzeba na to spoglądać pozytywnie. Korbel to rybniczanin, doskonale zna w klubie wszystkich i będzie chciał wykonać dobrą robotę - podkreśla Zenon Plech, były wicemistrz świata. - Ostatnio nie był menedżerem, ale to nie powinien być dla niego problem. Przepisy przecież zna, a taktykę i strategię także potrafi dobrać - dodaje były znakomity żużlowiec.

 

 

Z tej samej kategorii