Mistrz świata w drugiej lidze!

Greg Hancock odrzucił propozycje kontraktów z PGE Ekstraligi, ale na polskich torach w przyszłym roku go nie zabraknie.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Gora - Get Well Torun
 fot. Piotr Jędzura  /  źródło: Pressfocus

Czterokrotny indywidualny mistrz świata sensacyjnie związał się z II-ligową Stalą Rzeszów. W poniedziałek podpisał oficjalny kontrakt na starty w sezonie 2018. Poza nim w podkarpackiej ekipie startował będzie były indywidualny mistrz Polski, Tomasz Jędrzejak (dotychczas Betard Sparta Wrocław), a także: Nick Morris, Nicklas Porsing, Edward Mazur czy Australijczyk Aaron Summers, który od lat z niezłym skutkiem radzi sobie w lidze angielskiej. Menedżerem zespołu ma zostać Mirosław Kowalik (dotychczas Zdunek Wybrzeże Gdańsk). Jakim cudem w klubie, który z hukiem, po przegranym barażu ze Speed Car Motorem Lublin, spadł niedawno do najniższej klasy rozgrywkowej udało się zbudować taki dream team? Dzięki milionerowi Ireneuszowi Nawrockiemu, który za 1,5 miliona złotych w ostatnich dniach kupił 95% akcji klubu, a dodatkowo wyłożył 900 tysięcy złotych na spłatę zadłużenia wobec zawodników.
Wspomniany Speed Car Motor Lublin także ma ambicję wrócić szybko na ligowe salony. W Nice 1. LŻ obok Orła Łódź, Zdunek Wybrzeża Gdańsk i ROW-u Rybnik będzie należał do faworytów rozgrywek. Tym bardziej, że dokonał naprawdę ogromnych wzmocnień. Z Rzeszowa wyciągnął doświadczonego Dawida Lamparta i jego 16-letniego brata Wiktora, który uznawany jest za jeden z największych talentów, jakie w ostatnich latach pojawiły się w polskim żużlu. Dodatkowo działacze klubu z Lublina ściągnęli Andreasa Jonssona, który we Włókniarzu Vitroszlif Crossfit Częstochowa dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Ze składu ekstraligowej ekipy „wygryzł” go bowiem rodak, Fredrik Lindgren (dotychczas ROW Rybnik), a na pozycję rezerwowego częstochowianie pozyskali Andrieja Kudriaszowa (Polonia Bydgoszcz).
Patrząc na wspomniany potencjał lublinian, gdańszczan (Mikkel Michelsen, Patrick Hougaard, Andres Thomsen) czy łodzian (Rohan Tungate, bracia Miśkowiakowie), jedno jest pewne. Rybniczanom wrócić do elity będzie w przyszłym roku niezmiernie trudno. Skład mają już gotowy. Do pozyskanych Mateusza Szczepaniaka, Artura Czai, Troya Batchelora dołączył już oficjalnie indywidualny mistrz Wielkiej Brytanii Craig Cook, a ostatnim wzmocnieniem będzie Ukrainiec Andriej Karpow. W poniedziałek nowy kontrakt z ROW-em podpisał też junior Lars Skupień, dołączając do innych wychowanków: Kacpra Woryny i Roberta Chmiela. Pod znakiem zapytania stoi natomiast przyszłość w ROW-ie innego rybniczanina, Rafała Szombierskiego. Nie przyjął on oferowanego kontraktu i prawdopodobnie zgodzi się na umowę „warszawską”, która pozwoli mu na negocjowanie warunków z klubami po dzisiejszym zamknięciu okienka transferowego.

 

Z tej samej kategorii