Woryna odkryciem sezonu! Rozdano nagrody PGE Ekstraligi

W Warszawie, podczas tradycyjnej Gali PGE Ekstraligi, podsumowano miniony sezon. W gronie wyróżnionych znalazł się kapitan rybnickiego ROW-u, Kacper Woryna.

Gala PGE Estraligi
 fot. Marcin Karczewski  /  źródło: Pressfocus

Rybniczanin zajął drugie miejsce w głosowaniu kibiców na najlepszego juniora w kraju (ustąpił miejsca tylko Maksymowi Drabikowi, młodzieżowemu mistrzowi świata), a statuetkę zgarnął w kategorii „Największa niespodzianka sezonu”. Najlepszym żużlowcem w Polsce drugi raz z rzędu kibice wybrali Bartosza Zmarzlika (Cash Broker Stal Gorzów). Nagrodę specjalną „Złotego Szczakiela” za całokształt kariery i heroiczny powrót do sportu po spiralnym złamaniu kości udowej zgarnął Jarosław Hampel.

 

Podczas gali nie mogło zabraknąć wsparcia dla Tomasza Golloba, walczącego o powrót do zdrowia w bydgoskim szpitalu. Mistrz świata z 2010 roku został uhonorowany owacją na stojąco. Przy okazji ogłoszono również rozpoczęcie zorganizowanej pomocy dla najlepszego polskiego żużlowca w historii tej dyscypliny. Przypomnijmy, iż Tomasz Gollob 23 kwietnia uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów motocrossowych w Chełmnie. Jego sytuacja zdrowotna jest bardzo trudna, a leczenie oraz rehabilitacja niezwykle kosztowne. Formalnym operatorem akcji został Polski Związek Motorowy, a PGE Ekstraliga jest jej inicjatorem. Środki zbiera Fundacja PZM na konto w BZ WBK o numerze: 24 1090 2590 0000 0001 3520 7574 z dopiskiem "Pomoc dla Tomasza Golloba".

 

Laureaci Gali PGE Ekstraligi

Złoty Szczakiel: Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)

Najlepszy polski zawodnik: Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów) - 37,09% głosów

Najlepszy zawodnik zagraniczny: Artiom Łaguta (MrGarden GKM Grudziądz) - 35,12% głosów

Najlepszy trener/menedżer: Rafał Dobrucki (Betard Sparta Wrocław) - 28,88% głosów

Najlepszy junior: Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) - 33,43% głosów

Niespodzianka roku: Kacper Woryna (ROW Rybnik) - 37,09% głosów

Wyścig sezonu: Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)

Drużyna sezonu: Fogo Unia Leszno

Z tej samej kategorii