Lindgren zostanie „Rekinem”?

2016 LOTTO FIM Speedway Grand Prix Polski
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

Klub dzisiaj późnym popołudniem ma ogłosić nazwiska kolejnych nowych zawodników. Bardzo możliwe, że zespół wzmocni Fredrik Lindgren. Do spotkania zarządu z kibicami, podczas którego planowano poinformować o zmianach kadrowych, miało dojść 3 listopada, ale termin uległ zmianie.

 Klub tłumaczył, że spowodowane to było wyjazdem prezesa Krzysztofa Mrozka na posiedzenie Rady Nadzorczej spółki PGE Ekstraligi, podczas którego omawiane były m.in. zmiany regulaminowe na nadchodzący sezon. Szef ROW-u dzisiaj o godzinie 17. ma wreszcie spotkać się z fanami. Pod koniec września rybniczanie obwieścili, że na kolejny sezon zostają w zespole Grigorij Łaguta, Max Fricke i Kacper Woryna. W międzyczasie okazało się, że „Rekiny” opuści Rune Holta. Norweg z polskim paszportem przeniósł się do pobliskiego Włókniarza Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry ściągnął także zawodnika, o którego starał się ROW. Jest nim Słoweniec Matej Żagar, który w tym roku jeździł w zespole mistrza kraju Stali Gorzów.

 

Na rynku pozostało coraz mniej wolnych wartościowych zawodników. Jednym z nich jest Fredrik Lindgren, który jest w kontakcie z działaczami z Rybnika. Szwed spędził ostatni sezon w I lidze, w zespole Lokomitivu Daugavpils, gdzie notował średnią biegową 2,123. Skandynaw na początku listopada ogłosił, że znalazł nowy klub, ale w lidze szwedzkiej. Rozstał się z Indianerną Kumla i przeniósł się do Dackarny Malilla.

 

Wciąż nie wiadomo, kto będzie trenerem śląskiego teamu. Piotr Żyto, mający na razie kontrakt z klubem do końca roku, nie weźmie udziału w dzisiejszym spotkaniu. Dlaczego? - W tym czasie będę w Toruniu, gdzie będę brał udział w wykładach. Jak większość trenerów żużlowych mam papiery instruktorskie, a chcę podnieść swoje kwalifikacje – mówi nam Żyto. Na wspomniane wykłady uczęszczają również m.in. Rafał Dobrucki, Stanisław Chomski, czy Piotr Paluch. - Nie doszło do żadnych zmian w przepisach, po prostu każdy z nas chce mieć papiery trenerskie. Egzaminy czekają nas na początku przyszłego roku. Muszę się odpowiednio do tego przygotować – wyjaśnia Żyto. - Czy zostanę w Rybniku? Umowę mam ważną do końca roku, z prezesem nie rozmawiałem jeszcze na temat nowej – dodaje.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GollumUżytkownik anonimowy
~Gollum :
No photo~GollumUżytkownik anonimowy
Ile ten biedny Żyto ma czekać???
10 lis 16 16:37 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii