Lindgren zostanie „Rekinem”?

Klub dzisiaj późnym popołudniem ma ogłosić nazwiska kolejnych nowych zawodników. Bardzo możliwe, że zespół wzmocni Fredrik Lindgren. Do spotkania zarządu z kibicami, podczas którego planowano poinformować o zmianach kadrowych, miało dojść 3 listopada, ale termin uległ zmianie.

2016 LOTTO FIM Speedway Grand Prix Polski
 fot. Michał Golda  /  źródło: Pressfocus

 Klub tłumaczył, że spowodowane to było wyjazdem prezesa Krzysztofa Mrozka na posiedzenie Rady Nadzorczej spółki PGE Ekstraligi, podczas którego omawiane były m.in. zmiany regulaminowe na nadchodzący sezon. Szef ROW-u dzisiaj o godzinie 17. ma wreszcie spotkać się z fanami. Pod koniec września rybniczanie obwieścili, że na kolejny sezon zostają w zespole Grigorij Łaguta, Max Fricke i Kacper Woryna. W międzyczasie okazało się, że „Rekiny” opuści Rune Holta. Norweg z polskim paszportem przeniósł się do pobliskiego Włókniarza Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry ściągnął także zawodnika, o którego starał się ROW. Jest nim Słoweniec Matej Żagar, który w tym roku jeździł w zespole mistrza kraju Stali Gorzów.

 

Na rynku pozostało coraz mniej wolnych wartościowych zawodników. Jednym z nich jest Fredrik Lindgren, który jest w kontakcie z działaczami z Rybnika. Szwed spędził ostatni sezon w I lidze, w zespole Lokomitivu Daugavpils, gdzie notował średnią biegową 2,123. Skandynaw na początku listopada ogłosił, że znalazł nowy klub, ale w lidze szwedzkiej. Rozstał się z Indianerną Kumla i przeniósł się do Dackarny Malilla.

 

Wciąż nie wiadomo, kto będzie trenerem śląskiego teamu. Piotr Żyto, mający na razie kontrakt z klubem do końca roku, nie weźmie udziału w dzisiejszym spotkaniu. Dlaczego? - W tym czasie będę w Toruniu, gdzie będę brał udział w wykładach. Jak większość trenerów żużlowych mam papiery instruktorskie, a chcę podnieść swoje kwalifikacje – mówi nam Żyto. Na wspomniane wykłady uczęszczają również m.in. Rafał Dobrucki, Stanisław Chomski, czy Piotr Paluch. - Nie doszło do żadnych zmian w przepisach, po prostu każdy z nas chce mieć papiery trenerskie. Egzaminy czekają nas na początku przyszłego roku. Muszę się odpowiednio do tego przygotować – wyjaśnia Żyto. - Czy zostanę w Rybniku? Umowę mam ważną do końca roku, z prezesem nie rozmawiałem jeszcze na temat nowej – dodaje.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GollumUżytkownik anonimowy
~Gollum :
No photo~GollumUżytkownik anonimowy
Ile ten biedny Żyto ma czekać???
10 lis 16 16:37 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii