70-latek, który na emeryturę „Sport”-ową się nie wybiera!

„Sport” ukazuje się już 70 lat i jeden dzień. I nie mamy zamiaru na tym poprzestać, bo czerpiemy od Was, drodzy Czytelnicy, przekonanie, że nasz czas jeszcze nie minął; i że jesteśmy Wam potrzebni.

70 lat Sportu
 źródło: SPORT

Gdy 70 lat temu Tadeusz Bagier tworzył pierwszy numer „Sportu”, podstawowymi narzędziami dziennikarskimi były ołówek i kartka papieru, nawet o telefon było wtedy trudno. A jednak żadne wydarzenie sportowe nie umknęło uwadze i w „Sporcie” było dokładnie opisane. Wymagało to często sporo wysiłku i samozaparcia, żeby dotrzeć na boisko czy inny obiekt, gdzie sportowcy różnych dyscyplin rywalizowali o zwycięstwo, punkty, czy tylko o samą satysfakcję.


Dziennikarze mieli też wielką satysfakcję, że mogli o tym poinformować naszych Czytelników. I ta satysfakcja towarzyszy nam po dziś dzień, bo przecież Czytelnicy są dla nas najważniejsi.


Wiele się zmieniło w ciągu tych 70 lat. Dzięki mediom świat nazywany jest teraz globalną wioską, bo nie istnieje już bariera odległości czy czasu i niemal każdy może być „uczestnikiem” sportowego widowiska dzięki bezpośrednim telewizyjnym i internetowym relacjom. Z kolei wszelkie portale społecznościowe umożliwiają komentowanie ich jeszcze w trakcie trwania i tuż po ostatnim gwizdku.


Z tego powodu wielokrotnie wieszczono upadek prasy drukowanej, a w pierwszej kolejności miało to dotknąć właśnie gazet sportowych. Bo przecież one żyją dzięki opisywaniu tego, co teraz ma się niemal na wyciągnięcie ręki. Dosłownie!

 

Wystarczy przecież pilot od telewizora, żeby wybrać sobie na jakimś kanale interesującą relację ze sportowego wydarzenia.
A jednak na przekór złym dla nas prorokom trwamy... I podejmujemy też wyzwania na polu internetowym. Nasz www.katowickisport.pl szybko zyskał spore uznanie, czego wyrazem rosnąca rzesza użytkowników. Za co bardzo dziękujemy.


„Sport” ukazuje się już 70 lat i jeden dzień. I nie mamy zamiaru na tym poprzestać, bo czerpiemy od Was, drodzy Czytelnicy, przekonanie, że nasz czas jeszcze nie minął; i że jesteśmy Wam potrzebni. Bo „Sport” to nie tylko dzieło wielu pokoleń dziennikarzy, ale także tych, którzy nas kupują, i którzy nas informują o tym, co ich w sporcie cieszy i boli.


To przecież dzięki Czytelnikom „Sport” słynie z popularnego w sportowym środowisku plebiscytu „Piłkarz Roku”, w którym od 1966 roku corocznie wybierany jest najlepszy polski piłkarz. A ci bardzo cenią sobie to prestiżowe wyróżnienie.

 

Podobnie jak lekkoatleci i hokeiści, honorowani - odpowiednio - „Złotymi Kolcami” oraz „Złotym Kijem”. Wysoko cenione są także „Złote Buty” - po raz pierwszy wręczono je w 1957 roku Edwardowi Szymkowiakowi - dla najlepszego ligowego piłkarza oraz „Kryształowy Gwizdek” dla najlepszego piłkarskiego sędziego...


Cieszymy się więc, że jesteśmy już razem 70 lat i życzymy sobie, a także wszystkim naszym Czytelnikom i sympatykom, kolejnych udanych lat.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Czesław LudwiczekUżytkownik anonimowy
~Czesław Ludwiczek :
No photo~Czesław LudwiczekUżytkownik anonimowy
Zdjęcie, które towarzyszy temu tekstowi zrobione zostało w 1975 lub 1976 roku. Rozpoznaje na nim wiele osób, z tym że wiele spośród nich już nie żyje. Krzyżyk po nazwisku oznaczać będzie, że ta osoba jest już w zaświatach. A oto nazwiska (choć nie po kolei): Penar+,Fiszer+, Przybyłek, Lidia Nowakowa, Bydliński+, Konieczny - w samym środku, wówczas red. naczelny, brak o nim wiadomości, Stański+, Łagódka+, Drapiński+, Dobrowolny+ Korycki+, Nogaj+, Stoczkiewicz+, Wowra+, Hanka Włodarczyk+, Helena Kuś. Ja także znajduje się na tym zdjęciu (Ludwiczek) wychylający głowę ponad głowę Nogaja w okularach. Na zdjęciu jest też sporo dziewcząt -masynistek i sekretarek, ale nazwisk już niestety nie pamietam. Czesław Ludwiczek
31 lip 15 17:26 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Mirosław. Użytkownik anonimowy
~Mirosław. :
No photo~Mirosław. Użytkownik anonimowy
Jestem z Wami od 40 lat;
Życzę wszystkiego najlepszego całej redakcji.
31 lip 15 16:37 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GieKSiarzUżytkownik anonimowy
~GieKSiarz :
No photo~GieKSiarzUżytkownik anonimowy
Wszystkiego najlepszego dla całej redakcji.
31 lip 15 14:21 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii