Agnieszka Radwańska wygrywa w Miami

Rozstawiona z „piątką” Polka wygrała z chińską tenisistką Qiang Wang 7:6 (7-3), 6:1 w drugiej rundzie turnieju WTA Premier na kortach twardych w Miami. Jej kolejną rywalką będzie Chorwatka Mirjana Lucic-Baroni (26.).

Agnieszka Radwanska
 źródło: AFP

Radwańska mecz zaczęła udanie. Prowadziła już 5:2, bo próbująca grać agresywnie Wang często się myliła. Gdy jednak zaczęła trafiać, pojawiły się kłopoty. Chinka doprowadziła do remisu , miała nawet dwie piłki setowe.

 

Radwańska opanowała jednak sytuację. Ale nerwów było sporo, bo wygrała dopiero w tie breaku. W nim pierwszy punkt Chinka zanotowała dopiero przy stanie 5-0.

 

W drugim secie – przerwanym przez deszcz - już tylu emocji nie było. Radwańska wprawdzie nie imponowała formą, ale kontrolowała wydarzenia na korcie.

 

- Miałam szansę, by wygrać pierwszego seta wcześniej, ale nie skończyło się to tak, jak chciałam. Najważniejszy był tie-break, w którym grałam już bardzo dobrze, agresywnie. To było kluczem do triumfu w tym spotkaniu. Po przerwie grałam znacznie lepiej niż wcześniej. Warunki nie były łatwe i biorąc je pod uwagę wydaje mi się, że zaprezentowałam się dość dobrze – podsumowała nasza tenisistka.

 

Agnieszka Radwańska (5) - Qiang Wang (Chiny) 7:6 (7-3), 6:1.

Z tej samej kategorii