Wyjątkowy memoriał na kortach Górnika Bytom

Międzynarodowy Turniej o Puchar Śląska ma najwyższą rangę w historii młodzieżowego tenisa w Polsce: ITF Juniors grade II.

Międzynarodowy Turniej o Puchar Śląska
 źródło: Materiał prasowy

Zwycięzcy zakończonego w niedzielę wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w Paryżu - Novak Djoković czy Garbine Muguruza - również zaczynali wielkie kariery w ten sposób. Zanim zostali mistrzami, zbierali punkty do światowego rankingu juniorów poprzez starty w międzynarodowych turniejach dla młodzieży.


Jeden z takich rusza właśnie dziś na kortach Górnika w Bytomiu. Międzynarodowy Turniej o Puchar Śląska - IV Memoriał Jacka Widawskiego - ma bardzo wysoką rangę: ITF Juniors grade II. To w hierarchii druga - poza Wielkim Szlemem - najwyższa kategoria, co z kolei sprawia, że w zawodach grają tenisistki i tenisiści z pierwszej setki światowego rankingu juniorów ITF.


- To największy w Polsce turniej międzynarodowy dla młodzieży i zarazem historyczny, bo pierwszy w naszym kraju tak wysokiej rangi. Cieszymy się, że zaszczyt ten przypadł właśnie nam - podkreśla wiceprezes Górnika Bytom Dariusz Łukaszewski.
Uroczyste otwarcie imprezy zaszczycił wczoraj nowy wiceminister sportu Jan Widera - rodowity bytomianin. W organizacji turnieju pomogły Polski Związek Tenisa, Urząd Marszałkowski województwa śląskiego i gmina Bytom.


Wczoraj zakończyły się eliminacje, przez które niestety nie udało się przebić żadnemu polskiemu tenisiście.

W rozpoczynającym się dziś turnieju głównym zagra 6 Polek i 4 Polaków, a wśród nich czwórka reprezentująca Śląsk i Podbeskidzie: Sonia Grzywocz, Emma Zakordoniec i Wojciech Marek z Górnika Bytom oraz Maja Chwalińska z BKT Adventage Bielsko-Biała.
Zakończenie imprezy w niedzielę.

 

Z tej samej kategorii