Linette zatrzymana w ćwierćfinale. Parmentier lepsza [AKTUALIZACJA]

Magda Linette przegrała walkę o półfinał z Francuzką Pauline Parmentier 2:6, 4:6. Awans Jeleny Ostapienko i Camili Giorgi.

Magda Linette
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W Spodku zgromadziło się ponad 4 tysiące fanów tenisa, oczekujących sukcesu polskiej tenisistki.

Niestety, lepsza po raz trzeci - tak jak w 2014 i rok temu - okazała się Francuzka Pauline Parmentier, która po półtora godzinie pokonała ostatnią Polkę w turnieju WTA Katowice Open (z pulą nagród 250 tys. dolarów) 6:2, 6:4.

Poznanianka - podobnie jak w czwartkowej potyczce z Voegele - wyszła na kort spięta, co powodowało, że proste piłki posyłała w aut. Jeżeli wygrywała punkty, to najczęściej po błędach Francuzki, ale te nie zdarzały się często.

I choć większość gemów rozstrzygała się na przewagi, więcej cierpliwości w decydujących piłkach zachowywała rywalka, która po trzech kwadransach zapisała na swoim koncie pierwszego seta.

Tradycyjnie już Magda rozkręciła się w drugim secie, jakby po przegranej partii opadły z niej napięcie i stres.

Polka zaczęła grać bardziej konsekwentnie, przeganiając Francuzkę po obu stronach kortu i wygrywała swoje podania. Aż do piątego gemu, który zapowiadał się na zwycięski, bo było już 40:0 dla Magdy. Ale zabrakło tej jednej zwycięskiej piłki - Parmentier nie poddała się i przełamała poznaniankę, a następnie szybko podwyższyła na 4:2.

Na szczęście Polka nie załamała się i siódmego gema zagrała świetnie, kończąc go efektownym lobem.

Niestety, Francuzka nie pozwoliła już odebrać sobie podania - w całym meczu aż 9 asów, przy żadnym Polki - i po godzinie i 33 minutach zakończyła spotkanie.

Pierwszą półfinalistką została turniejowa "trójka", Jelena Ostapienko. Niespełna 19-letnia Łotyszka (38. WTA) pokonała Węgierkę Timeę Babos (39.).

W sobotę w meczu o finał Ostapienko zmierzy się z dwukrotną finalistką Katowice Open, Camilą Giorgi. Włoszka wygrała z Belgijką Kirsten Flipkens 6:2, 5:7, 6:4.

Na zakończenie dnia Dominika Cibulkova w dwóch setach pokonała Włoszkę Franceskę Schiavone i to Słowaczka zagra z Parmentier w półfinale.

Gra podwójna – półfinał
S. Foretz, A. Hesse (Francja) – V. Iwachnienko, M. Mielnikowa (Rosja) 2:6, 6:1, 7:10