Śląskie medale w mistrzostwach Polski w Gliwicach

Finalistki debla MP w Gliwicach
 /  fot. Fundacja Radan Gliwice  /  źródło: Materiał prasowy

Tenisiści z Bytomia, Chorzowa, Ustronia i Bielska-Białej stawali na podium 91. Narodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na kortach w Gliwicach z pulą nagród 60 tys. złotych.

Dublet wśród mężczyzn zanotował Marcin Gawron. W finale singla 29-letni zawodnik z Nowego Sącza zdeklasował Bartosza Wojnara, oddając tenisiście Beskidów Ustroń tylko jednego gema. W całym turnieju Gawron nie stracił seta. W półfinale pokonał turniejową „dwójkę” Szymona Walkowa (Redeco Wrocław) 6:2 6:2, a Wojnar – rozstawionego z „jedynką” Karola Drzewieckiego (Grunwald Poznań) 6:4 6:4.
W nagrodę za zwycięstwo Gawron otrzymał dziką kartę do ruszającego właśnie challengera Pekao Szczecin Open.
W turnieju nie startował mistrz z poprzedniego roku Hubert Hurkacz, przygotowujący się z kadrą do meczu Pucharu Davisa ze Słowacją (15-17 września w Bratysławie).
Gawron sięgnął też po tytuł w grze podwójnej w parze z Mateuszem Kowalczykiem (Beskidy Ustroń, 1). W finale w dwóch setach pokonali parę Karol Drzewiecki/Maciej Smoła.
Singlową mistrzynią Polski została Katarzyna Wysoczańska. 19-letnia tenisistka z Wrocławia w finale w trzech setach wygrała z Magdaleną Zajdą z Advantage Bielsko-Biała.
W półfinałach Wysoczańska pokonała Julię Oczachowską (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 1:6, 7:6 (15-13), 6:1, a Zajda Zuzannę Wilk z Górnika Bytom 7:5, 6:0.
Najlepszymi deblistkami okazały się faworytki, bytomianka Paulina Czarnik oraz Justyna Jegiołka. W finale straciły tylko jednego gema w meczu z chorzowiankami Magdaleną Kądzielewską i Julią Wędrochą.

Wyniki finałów
Singiel kobiet
Katarzyna Wysoczańska (KTA Wrocław, 6) - Magdalena Zajda (Advantage Bielsko-Biała, 4) 1:6, 6:2, 7:5.
Singiel mężczyzn
Marcin Gawron (STT Fakro Nowy Sącz) - Bartosz Wojnar (Beskidy Ustroń) 6:0, 6:1.
Debel kobiet
Paulina Czarnik, Justyna Jegiołka (Górnik Bytom, UKS Smecz Leśnica, 1) - Magdalena Kądzielewska, Julia Wędrocha (CHTT Chorzów, CHTT Chorzów, 3) 6:0, 6:1.
Debel mężczyzn
Marcin Gawron, Mateusz Kowalczyk (STT Fakro Nowy Sącz, Beskidy Ustroń, 1) - Karol Drzewiecki, Maciej Smoła (AZS Poznań, Grunwald Poznań, 2) 6:4, 6:4.
Gry mieszana
Agata Borgman, Błażej Koniusz (Górnik Bytom) - Magdalena Kądzielewska (ChTT Chorzów), Maciej Ziomber (Górnik) 6:3 6:1.