Świetny mecz Radwańskiej, ale Serena wciąż za mocna

Agnieszka Radwańska
 źródło: AFP

Polka w meczu dwóch najlepszych tenisistek świata przegrała z Amerykanką w półfinale turnieju w Indian Wells 4:6, 6:7 (1-7)

Agnieszka Radwańska nie dała rady Serenie Williams. Polka przegrała z Amerykanką w półfinale turnieju rangi WTA Premier na twardych kortach w Indian Wells (pula nagród 6,135 mln dolarów) 4:6, 6:7 (1-7). Zacięty mecz trwał godzinę i 35 minut.

Mimo porażki w Kalifornii krakowianka w poniedziałek zostanie ponownie wiceliderką rankingu WTA. Wróci na to miejsce po raz pierwszy od 8 września 2012 roku.

Radwańska znakomicie rozpoczęła pojedynek. Polka już w pierwszym gemie przełamała podanie Williams. Za moment wygrała swoje podanie i było 2:0.

W piątym gemie krakowianka miała ogromną szansę na ponowne przełamanie rywalki. Prowadziła już 40:15, ale ostatecznie przegrała na przewagi. Radwańska swoje podanie utrzymywała do stanu 4:2. Do tego momentu nasza tenisistka grała znakomicie serwisem i returnem. Często też uciekała do siatki.

To najwyraźniej zaskoczyło Williams, która jednak zaczynała odzyskiwać wigor. Przede wszystkim zaś coraz mniej się myliła. To od razu przyniosło efekt. Liderka światowego rankingu wygrała cztery kolejne gemy i pierwszego seta 6:4.

W drugim trwała świetna passa Amerykanki. Dołożyła wygrane w trzech kolejnych gemach i prowadziła już 3:0. Radwańska nie poddała się jednak. Doprowadziła do wyrównania 3:3. W 11. gemie przełamała nawet Williams i prowadziła 6:5. Nie wykorzystała jednak przewagi swojego podania.

Amerykanka doprowadziła do wyrównania, a w tie-breaku nie dała już Polsce żadnych szans, wygrywając 7-1 i drugiego seta 7:6.

To było dziesiąte oficjalne spotkanie obu pań i dziesiąta wygrana Williams.

27-letnia krakowianka wygrała raz - w ubiegłorocznym finale Pucharu Hopmana, ale te rozgrywki traktowane są jako turniej towarzyski.

Rywalką Sereny w finale będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka, która pokonała Czeszkę Karolinę Pliskovą (18.) 7:6 (7-1), 1:6, 6:2.

A Radwańska w przyszłym tygodniu o kolejne punkty do rankingu WTA powalczy w Miami; od 4 kwietnia zaś będzie gwiazdą Katowice Open w Spodku.