Poznań Open 2016: Tenisista Górnika Bytom blisko wygranej w deblu

Blisko wygranej w deblu w poznańskim turnieju tenisowym był zawodnik Górnika Bytom, Mateusz Kowalczyk w parze z Kamilem Majchrzakiem.

08062012WK_01.jpg
 fot. Wojciech Karpiński  /  źródło: newspix.pl

W półfinale Polacy pokonali rozstawionych z nr. 1 Amerykanów Jamesa Cerretaniego i Maxa Schnura 7:5, 6:4, ale w decydującym meczu ulegli gruzińsko-tajwańskiemu duetowi Aleksander Metreweli, Hsien-Yin Peng 4:6, 6:3, 8-10.


- Przeciwnicy byli teoretycznie najsłabsi z wszystkich, z którymi w Poznaniu graliśmy, sądziłem więc, że wygramy. W odbiorze nasza dyspozycja w finale nie była tak, jak w poprzednich spotkaniach. Zabrakło agresji, popełnialiśmy dużo prostych błędów. Mimo wszystko był to dobry tydzień. Zagraliśmy cztery świetne mecze - podkreślał po finale Mateusz Kowalczyk. Rok temu w Poznaniu tenisista Górnika Bytom wygrał w deblu wspólnie z rosyjskim partnerem Michaiłem Elginem.


Nie krył swego zachwytu Majchrzak. - Bardzo sobie cenię to, że przyszło mi grać w parze z deblistą światowej klasy. To dla mnie wielka sprawa, bo mam się od kogo uczyć – powiedział 20-letni Kamil. Obydwaj zamierzają wspólnie kontynuować grę w kolejnych turniejach.

Z tej samej kategorii