Paula Kania zagra w Rio!

Reprezentująca Górnika Bytom 23-letnia sosnowiczanka zagra w deblowym turnieju olimpijskim w parze z Klaudią Jans-Ignacik

Paula Kania
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

W Rio de Janeiro na kolejnym spotkaniu, podczas którego są weryfikowane zgłoszenia do zawodów, oficjalnie potwierdzono, iż na podstawie tzw. realokacji miejsc (zwolnionych – z różnych względów – przez inne zawodniczki) prawo udziału w olimpijskich rozgrywkach tenisowych uzyskały: Magda Linette w turnieju gry pojedynczej, Paula Kania i Klaudia Jans-Ignacik w grze podwójnej - napisano w komunikacie opublikowanym przez Polski Komitet Olimpijski.


Wcześniej podobną informację opublikował Polski Związek Tenisowy: "Świetna wiadomość z ostatniej chwili! (...) Dzięki błyskawicznej reakcji International Tennis Federation, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Tenisowego zwolnione w ostatniej chwili miejsca w rozgrywkach tenisowych zajęły zawodniczki z Polski: Magda w grze pojedynczej, Klaudia i Paula w deblu. Tym samym nasza reprezentacja będzie liczyła siedmioro tenisistów (...). Magda, Klaudia, Paula - gratulacje!"


Z powołania Pauli Kani cieszą się nie tylko w rodzinnym Sosnowcu, ale także w Bytomiu, bo 23-letnia tenisistka od lat reprezentuje tamtejszego Górnika. - To znakomita wiadomość. Paula będzie drugą osobą z naszego klubu - po katarzynie Teodorowicz - która wystąpi na igrzyskach olimpijskich - podkreśla prezes Górnika Dariusz Łukaszewski.


Pierwotnie kwalifikację olimpijską dla Polski w tenisie mieli Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz w singlu oraz w deblu Łukasz Kubot z Marcinem Matkowskim. Wskutek rezygnacji kolejnych tenisistów i tenisistek, rosły szanse na występ w Rio kolejnych naszych reprezentantów.
W zmaganiach olimpijskich weźmie udział łącznie 243 biało-czerwonych.

Z tej samej kategorii