Paula Kania już w półfinale turnieju WTA w Pradze. Rio o krok bliżej

Sosnowiczanka w parze z Argentynką Marią Irigoyen awansowała do półfinału debla tenisowego turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Pradze. Sosnowiczanka i Argentynka Maria Irigoyen pokonały w ćwierćfinale debla Chia-Jung Chuang (Tajwan) i Dariję Jurak (Chorwacja) 6:3, 3:6, 10-6

Paula Kania
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Paula Kania w parze z Argentynką Marią Irigoyen awansowały do półfinału debla tenisowego turnieju WTA Tour na kortach ziemnych w Pradze (pula nagród 500 tys. dolarów). Sosnowiczanka i jej partnerka pokonały w ćwierćfinale rozstawione z numerem 3. Chia-Jung Chuang z Tajwanu i Chorwatkę Dariję Jurak 6:3, 3:6, 10-6. Za awans do półfinału Kania i Irigoyen zapewniły sobie premię w wysokości 4950 dolarów (do podziału) i 110 pkt. do rankingu deblowego WTA; triumf w turnieju wyceniany jest na 17 724 USD i 280 pkt. O finał duet polsko-argentyński zmierzy się z Amerykankami Raquel Atawo i Abigail Spears, które w J&T Banka Prague Open rozstawione są z numerem 1.

Tenisistka Górnika Bytom zbiera cenne punkty, które przybliżają ją do występu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

 W ćwierćfinale odpadły natomiast Klaudia Jans-Ignacik i Chin-Wei Chan z Tajwanu, które przegrały z Rosjanką Margaritą Gasparjan i Czeszką Andreą Hlavackovą (nr 2.) 6:4, 4:6, 7-10.

Z tej samej kategorii