Ministerstwo dołożyło na korty w Bytomiu. W lipcu budowa!

Oddech ulgi w Górniku Bytom. Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało czołowemu klubowi tenisowemu w Polsce dotację w wysokości 1,5 mln zł na budowę krytej hali, w której zmieszczą się cztery korty z profesjonalną nawierzchnią typu hard. Pieniądze pochodzą z programu modernizacji infrastruktury sportowej.

Korty Górnika Bytom
 /  fot. Górnik Bytom  /  źródło: Materiał prasowy

To połowa wartości całej inwestycji. Drugą połowę wzięło na siebie miasto - w marcu uchwałę o dotacji celowej w takiej samej wysokości podjęli radni Bytomia.


- Bytomski tenis został uratowany i gotowy do dalszego rozwoju - cieszy się wiceprezes Górnika Dariusz Łukaszewski. - Dzisiaj już możemy tak powiedzieć, bo niby spełnialiśmy wszystkie formalne warunki, miałem zapewnienia w ministerstwie, że się kwalifikujemy, ale nigdy nie wiadomo, czy komuś coś w ostatniej chwili się nie odwidzi. Teraz już możemy się szykować i w lipcu chcemy ruszyć z inwestycją. Jest spora szansa, że jeszcze w tym roku nasi tenisiści wejdą na kryte korty - dodaje Łukaszewski.

 

Hala przykryje już istniejące cztery korty otwarte od strony powstałego kilka lat temu budynku klubowego.


Górnik w 2016 roku wygrał ogólnopolski ranking współzawodnictwa w tenisie dzieci i młodzieży, jest drużynowym mistrzem kraju seniorów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, ale nie miał obiektu, w którym można by szkolić jesienią i zimą; w słynnym wysłużonym balonie temperatura spadała prawie do zera. Teraz charakterystyczna kopuła zostanie zdemontowana.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~RadnyUżytkownik anonimowy
~Radny :
No photo~RadnyUżytkownik anonimowy
w koncu slusznie wydane pieniądzesport bytomski to nie tylko lwowska pulonia!
30 maja 17 10:40
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii