Bytom rządzi: Panfil w finale, dwa złota Kowalczyka

Grzegorz Panfil zagra o tytuł z Hubertem Hurkaczem. W półfinałach przegrały Maja Chwalińska i Paulina Lewandowska.

Mateusz Kowalczyk
 źródło: Pressfocus

 Grzegorz Panfil z Górnika Bytom zagra o złoty medal 90. Narodowych Mistrzostw Polski w tenisie, które odbywają się na ziemnych kortach w Gliwicach. Rozstawiony z „jedynką” 28-letni zabrzanin w półfinale pokonał grającego z „dziką kartą” Michała Przysiężnego (dolnośląskie, niezrzeszony) 7:6 (7-5), 6:1.
Rywalem Panfila w finale będzie niespełna 19-letni Hubert Hurkacz (Redeco Wrocław, 4), który 7:6 (7-4), 6:0 wygrał z Piotrem Łomackim (WKT Mera Warszawa).

Przed rokiem w finale MP Panfil przegrał z Pawłem Ciasiem, który tytułu nie bronił.

 

Do finałów nie udało się awansować Mai Chwalińskiej (Advantage Bielsko-Biała) i Paulinie Lewandowskiej (Górnik Bytom, 5). 15-letnia Chwalińska w trzech setach 6:2, 2:6, 3:6 uległa Justynie Jegiołce (UKS Smecz Leśnica), a Lewandowska została rozbita 0:6, 0:6 przez Darię Kuczer (AT Promasters Szczecin).

 

Dwa złote medale zdobył w piątek inny tenisista bytomskiego klubu, Mateusz Kowalczyk: w parze z Szymonem Walkowem (Redeco Wrocław) wygrał finał debla z Panfilem i Marcinem Gawronem (STT Fakro Nowy Sącz) 6:4, 0:6, 10-1, a w duecie z koleżanką klubową Agatą Borgman był najlepszy w mikście, pokonując w finale Klaudię Wirę (AZS Poznań) i Michała Dembka (WKT Mera Warszawa) 6:1, 6:3.

 

Złoto w grze deblowej kobiet zdobyły Kuczer i Aleksandra Burczyńska (RKT Return Radom), które w finale pokonały Jegiołkę i Olgę Brózdę (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 4:6, 7:6 (7-3), 12-10.

 

Pula nagród w Gliwicach wynosi 70 tys. złotych i jest najwyższa w historii MP; zwycięzcy gier singlowych otrzymają po ok. 10 tys.
Sobotnie finały zostały przesunięte na godz. 11.00, z uwagi na mecz polskich piłkarzy ze Szwajcarią.

Wstęp na korty przy ul. Kosynierów jest bezpłatny.

Z tej samej kategorii