Tytuł znów nie dla Panfila. Przegrał z rywalem i kurczami

Grzegorz Panfil z Górnika Bytom przegrał w finale singla z Hubertem Hurkaczem. Złoto wśród kobiet dla juniorki Darii Kuczer.

Grzegorz Panfil
 /  fot. Paweł Jaskółka  /  źródło: Pressfocus

Po raz drugi z rzędu Grzegorz Panfil przegrał w Gliwicach finał mistrzostw Polski. W sobotę rozstawiony z "jedynką" tenisista Górnika Bytom skreczował w pojedynku z Hubertem Hurkaczem (Redeco Wrocław, 4) przy stanie 7:5, 3:6, 1:3.

- Grałem w piątek trudny półfinał z Michałem Przysiężnym i finał debla. Do tego ten upał - tłumaczył Panfil. - Szkoda jednak głównie czwartego gema w drugiej partii, który przy własnym podaniu przegrałem prowadząc 40:0. Zamiast remisu zrobiło się 2:4.

 

17-letnia Daria Kuczer (AT Promasters Szczecin) w finale singla kobiet pokonała Justynę Jegiołkę (UKS Smecz Leśnica) 6:4, 6:3. Tydzień wcześniej Kuczer została także mistrzynią kraju wśród juniorek.

 

Pula nagród 70 tys. złotych była najwyższa w historii MP. Zwycięzcy singli otrzymali 10 tys. złotych (brutto). - Do tego wygrałam jeszcze debla, nigdy w życiu nie wygrałam tylu pieniędzy - niedowierzała nastolatka ze Szczecina.

 

Sobotnie finały zostały "przyspieszone" z uwagi na mecz polskich piłkarzy ze Szwajcarią w 1/8 finału mistrzostw Europy.

W mistrzostwach nie wystartowali ubiegłoroczni mistrzowie - Magdalena Fręch i Paweł Ciaś.

 

Z tej samej kategorii