Panfil, Lewandowska i 15-letnia Chwalińska w półfinałach!

Trzech tenisistów z naszego regionu zachowało szansę na główną premię z rekordowej puli 70 tys. złotych.

Paulina Lewandowska
 /  fot. Górnik Bytom  /  źródło: Materiały prasowe

Trzech tenisistów z naszego regionu zachowało szanse na wygranie w singlu 90. Narodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na kortach w Gliwicach z rekordową pulą nagród 70 tys. zł.

Do półfinałów awansowali w czwartek Grzegorz Panfil i Paulina Lewandowska z Górnika Bytom oraz dąbrowianka Maja Chwalińska z Advantage Bielsko-Biała.

 

W turnieju mężczyzn Panfil łatwo poradził sobie z Rafałem Teuerem (AT Promasters Szczecin) 6:2, 6:2 i o finał powalczy z Michałem Przysiężnym (niestowarzyszony), jeszcze dwa lata temu nr 57. w rankingu ATP, który pokonał kwalifikanta Macieja Smołę (AZS Poznań) 7:5, 7:6 (7-5).
W drugim półfinale zagrają Hubert Hurkacz (4., Redeco Wrocław) i Piotr Łomacki (Mera Warszawa), który wyeliminował Mateusza Kowalczyka z Górnika 2:6, 6:3, 6:4.


W singlu kobiet trwa piękny sen Mai Chwalińskiej (Advantage Bielsko-Biała). Niespełna 15-letnia (ur. 11 października 2001) kadetka z Dąbrowy Górniczej wygrała już trzy mecze; w ćwierćfinale pokonała Martę Kowalską (Grzegórzecki Kraków) 6:4, 0:6, 6:4 i o finał zagra z inną „dziką”, Justyną Jegiołką (UKS Smecz Leśnica).

 

W drugim półfinale Paulina Lewandowska z Górnika (5.) - 6:4, 6:1 wyeliminowała „jedynkę”, Elżbietę Iwaniuk (AZS Poznań) – będzie faworytką starcia z Darią Kuczer (AT Promasters), która pokonała Olgę Brózdę (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 3:6, 6:3, 7:5.

Z tej samej kategorii