Młodzi Włosi zdominowali turniej ITF w Bytomiu

Lorenzo Musetti i Monica Cappelletti wygrali Międzynarodowy Turniej Juniorów o Puchar Śląska, największe zawody dla młodych tenisistów do lat 18 w Polsce. W finale z Włoszką przegrała najlepsza z Polek, Stefania Rogozińska-Dzik.

Stefania Rogozińska-Dzik
 /  fot. Górnik Bytom  /  źródło: Materiał prasowy

Zawodniczka Legii Warszawa dopiero za miesiąc skończy 16 lat i choć była wyższa od rywalki, przewaga fizyczna o dwa i pół roku starszej Włoszki była decydująca. Po niespełna dwóch godzinach zażartych wymian Cappelletti wygrała 6:3, 6:4. Dzień wcześniej tenisistka z Italii triumfowała także w grze deblowej, w parze z Ukrainką Wiktorią Pietrenko.
- Dałam z siebie wszystko w półfinale z koleżanką klubową Anią Hertel (Rogozińska-Dzik wygrała 6:7 (6-8), 6:2, 6:4) i dzisiaj nie miałam już sił. Ale finał w Bytomiu to i tak jeden z moich największych sukcesów – cieszyła się nastolatka ze stolicy.


Gra singlowa chłopców była wewnętrzną sprawą tenisistów z Italii. Lorenzo Musetti w dwóch krótkich setach pokonał zaledwie 15-letniego Emiliano Maggioliego.
Już w pierwszej rundzie odpadli wszyscy – siedmiu – Polacy, w tym faworyt gospodarzy, 16-letni Wojciech Marek. Do półfinału debla awansował inny tenisista Górnika Bytom, 15-letni Maciej Ziomber, który w parze z Mikołajem Lorensem przegrał z duetem czeskim Evzen Holis, Albert Sprlak Puk.


W turniejach juniorów nie przyznaje się nagród finansowych (ale mają zagwarantowany pobyt i wyżywienie); oprócz pucharów zwycięzcy otrzymali wysokiej klasy okulary słoneczne, skórzane portfele i gadżety sportowe.

 

Wyniki finałów
Dziewczęta: Monica Cappelletti (Włochy) – Stefania Rogozińska-Dzik 6:3, 6:4
Chłopcy: Lorenzo Musetti (Włochy) – Emiliano Maggioli (Włochy) 6:2, 6:1
Debel dziewcząt: Monica Cappelletti (Włochy), Wiktoria Pietrenko (Ukraina) – Weronika Falkowska, Ania Hertel (Polska, 2) 6:3, 7:5.
Debel chłopców: Ewen Lumsden, Hamish Stewart (W. Brytania) – Evzen Holis, Albert Sprlak Pus (Czechy) 4:6, 6:2, 10-4.

Z tej samej kategorii