Kolejny tenisowy talent na horyzoncie

Maja Chwalińska, nastolatka z Dąbrowy Górniczej, po raz pierwszy grała w finale zawodowego turnieju. W singlu przegrała, ale zwyciężyła w deblu.

Maja Chwalińska
 fot. Archiwum Rodzinne  /  źródło: Materiał prasowy

16-letnia Maja Chwalińska w miniony weekend grała w finale halowego turnieju ITF na kortach twardych w angielskim Wirral (pula nagród 15 tys. dol.). Nastolatka z Dąbrowy Górniczej przegrała z Brytyjką Maią Lumsden 4:6, 1:6, a był to jej pierwszy finał zawodowego turnieju. W drodze do rozstrzygającego o zwycięstwie meczu Polka wyeliminowała kilka znacznie wyżej notowanych i starszych rywalek. Finałową porażkę w singlu Chwalińska powetowała sobie w grze podwójnej, wygrywając ją wspólnie z Japonką Miyabi Inoue.

 

Wypada przypomnieć, że Chwalińska, wspólnie ze swoją rówieśniczką Igą Świątek, grały w przegranym finale tegorocznego juniorskiego Australian Open. Obie, wraz ze Stefanią Rogozińską-Dzik, jesienią ubiegłego roku triumfowały w juniorskim Pucharze Federacji. Czy w przyszłości doczekamy się tenisistki klasy Agnieszki Radwańskiej? Czas pokaże...

 

 

Z tej samej kategorii