Syn śląskiej szczypiornistki zdolnym tenisistą. Wygrał turniej i pojedzie do Paryża

Martyn Pawelski z klubu sportowego Mostostal Zabrze zwyciężył w polskim turnieju LONGINES Future Tennis Aces 2017 i wraz z opiekunem pojedzie na światowe finały LFTA w Paryżu, które odbywają się w trakcie trwania turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. 12-latek jest synem znakomitej piłkarki ręcznej, Aleksandry Pawelskiej.

Martyn Pawelski
 źródło: Materiały prasowe

8 i 9 kwietnia ośmiu najlepszych zawodników z Polski, urodzonych po 4 czerwca 2004, walczyło w podwarszawskim klubie Europejskie Centrum Tenisa w turnieju zorganizowanym przez markę szwajcarskich zegarków LONGINES i Polski Związek Tenisowy. W półfinale Martyn Pawelski z klubu KS Mostostal Zabrze pokonał Michała Włodarczyka z klubu ST Matchpoint w Komorowie 4:0, 1:4, 4:1.

 

W finale Pawelski spotkał się z Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim (PRS FairPlayce Poznań), z którym stoczył bardzo zacięty i wyrównany pojedynek. Ostatecznie zwyciężył 5:4(5), 5:3 i dzięki temu będzie reprezentować Polskę w tegorocznym finale LFTA 2017 w Paryżu, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2017 w trakcie French Open. Co ciekawe, triumfator turnieju prywatnie jest synem Aleksandry Pawelskiej - znakomitej piłkarki ręcznej, reprezentantki kraju oraz wychowanki Sośnicy Gliwice.

 

Polska już od kilku lat jest jednym z niewielu krajów świata, które posiadają swoją reprezentację na prestiżowym turnieju LONGINES Future Tennis Aces. Ideą turnieju jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa. W tym roku udział weźmie 20 państw, z których najlepszy zawodnik otrzyma specjalne stypendium Longines do 16-go roku życia. Pawelski wraz z opiekunem spędzą w stolicy Francji tydzień. Oprócz grania w tenisa młodzi sportowcy będą mieli potrenować z Andre Agassim, zwiedzić Wieże Eiffla oraz pozostałe atrakcje stolicy Francji i przede wszystkim poczuć wielkie emocje związane z turniejem Rolanda Garrosa.

Z tej samej kategorii