Sensacja w Paryżu! Talent z Gliwic wygrał turniej Longinesa

Martyn Pawelski wygrał w Paryżu prestiżowy turniej Longines Future Tennis Aces dla najbardziej utalentowanych tenisistów z całego świata. W finale 12-letni gliwiczanin, syn znakomitej piłkarki ręcznej Aleksandry Pawelskiej, pokonał reprezentanta Hong-Kongu Chak Lam Coleman Wonga po supertiebreaku, w którym o zwycięstwie decydowała ostatnia piłka.

Martyn Pawelski
 źródło: Facebook

Polak nigdy jeszcze nie wygrał tej imprezy.

 

Turniej odbywał się na otwartym korcie w paryskiej dzielnicy La Defense. Rywalizowali w nim chłopcy urodzeni po 4 czerwca 2004 r. z 20 krajów z całego świata. Zostali podzieleni na cztery pięcioosobowe grupy.

 

Pawelski, reprezentujący Mostostal Zabrze, zajął drugie miejsce w grupie 4. Pokonał Luisa Carlosa Alvareza Valdesa (Meksyk) 3:1, 3:4, 7:5, Shisanuphong Pokinsagethasiri (Tajlandia) 3:1, 3:1 i Matthiasa Wonga (Singapur) 3:1, 3:0. Przegrał natomiast z Uditem Gogoi (Indie) 2:4, 3:4.

 

W ćwierćfinale Martyn był lepszy od Amerykanina Nishesha Reddy Basavareddiego 4:3, 4:2. W półfinale wygrał z Japończykiem Kentą Nakamurą 4:0, 2:4, 7:6 (w supertie-breaku obronił piłkę meczową).

 

W sobotnim finale utalentowany 12-latek był skuteczniejszy od Chaka Lama Colemana Wonga (Hongkong) 2:6, 6:4, 7:6.

 

W kwietniu Martyn wygrał kwalifikacje krajowe w podwarszawskim Mysiadle.

 

12-latek (ur. 7 listopada 2004 r.) jest synem znakomitej piłkarki ręcznej, Aleksandry Pawelskiej.

 

Za zwycięstwo Pawelski otrzyma specjalne stypendium Longines do 16. roku życia. Ideą turnieju jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa. W tym roku udział wzięli młodzi tenisiści z 20 państw, którzy mieli także okazję potrenować z Andre Agassim i poczuć emocje związane z wielkoszlemowym turniejem Rolanda Garrosa.

Z tej samej kategorii