Katowice straciły wielki tenis w Spodku!

Tegoroczna edycja była ostatnią turnieju WTA Katowice Open. Imprezę, która od 2013 roku odbywała się w Spodku, przejęli Szwajcarzy

WTA Katowice Open
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Turniej tenisowy WTA nie odbędzie się w Katowicach w 2017 roku. Został przeniesiony do szwajcarskiego miasta Biel – poinformowali organizatorzy. Zawody w Spodku były rozgrywane od 2013 roku.

 

Turnieju zachować nie pomogła nawet umowa agencji SO Sport - organizatora po polskiej stronie - podpisana na dzierżawę licencji od Octagonu do 2018 roku.

 

Tymczasem po finale tegorocznej edycji prezydent Katowic Marcin Krupa zaprosił wszystkich na kolejny turniej w 2017 roku. Miasto Katowice było tytularnym sponsorem turnieju, dotując go kwotą 1,5-1,8 mln złotych.

Władze miasta czekają na razie na oficjalne stanowisko organizacyjnego partnera.

 - Trochę żal, bo wydarzenie miało wymiar światowy, mecze były prezentowane w niemal 90 krajach świata. Każda edycja turnieju byłą wielkim sukcesem i otrzymała najwyższe noty od osób oceniających. Miasto zawierało stosowną umowę dotyczącą organizacji na każdą kolejną edycję, ale deklarację współpracy wyraziliśmy na kilka lat, i byliśmy gotowi do realizacji w następnych latach - powiedział wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

 

Turniej WTA odbył się w Katowicach cztery razy. W 2013 wygrała Włoszka Roberta Vinci, w 2014 - Francuzka Alize Cornet, w 2015 - Słowaczka Anna Schmiedlova, a w tym roku jej rodaczka Dominika Cibulkova.

 

Poniżej oświadczenie zarządu organizatora Katowice Open, firmy SO Sport:

 

Turniej WTA Katowice Open 2016 okazał się dużym sukcesem sportowym, organizacyjnym, frekwencyjnym oraz medialnym. Nasze starania zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i światową organizację Women’s Tennis Association, która w raporcie podsumowującym tegoroczną edycję wystawiła nam najwyższe noty.
Od początku istnienia turnieju każda kolejna edycja cieszyła się coraz większą popularnością zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2016 roku katowickie rozgrywki tenisowe można było obejrzeć w prawie 100 krajach świata, a na trybunach śledziło je 23 tys. kibiców. Była to czwarta edycja wydarzenia i jednocześnie ostatnia, która odbędzie się w Polsce. Decyzją agencji sportowej Octagon, do której należy licencja na ten turniej WTA, od 2017 roku będzie się on odbywał w Szwajcarii, w miejscowości Biel, od wielu lat związanej z tenisem.
Niestety, otoczenie biznesowe w Polsce nie sprzyja rozwojowi tenisa na taką skalę. Polski rynek nie jest gotowy na duże inwestycje przy tak prestiżowej imprezie, dlatego trudno było nam rywalizować ze szwajcarską lokalizacją – silniejszą pod względem zaplecza finansowego.
Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować Miastu Katowice oraz innym podmiotom, które przez cztery lata wspierały organizację turnieju wkładami finansowymi oraz swoją pracą, promując ten piękny sport i walcząc o wysoką jakość wydarzenia. To dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy przysłużyć się popularyzacji tenisa, organizując przez cztery lata największy turniej tenisowy w naszym kraju.

Z poważeniem
Zarząd
So Sport Sp. z o.o.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~AlikUżytkownik anonimowy
~Alik :
No photo~AlikUżytkownik anonimowy
Spodek swiecił pustkami na tym turnieju więc to naturalne, że zostanie przeniesione. To dobrze dla miasta bo koszty nie były małe a pusta hala to słaba reklama miasta.
22 kwi 16 10:27 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii