ITF Juniors w Bytomiu: porażka i wygrana Wojtka Marka

Utalentowany tenisista z Bytomia przegrał w 1. rundzie z Chorwatem Doje Ajdukoviciem; ale awansował do 2. rundy debla.

Wojciech Marek
 /  fot. Górnik Bytom  /  źródło: Materiał prasowy

Rozgrywany na kortach Górnika Bytom pierwszy w Polsce turniej rangi ITF Juniors grade II - najwyższej w naszym kraju - okazuje się bardzo wymagający dla polskich juniorek i juniorów (do lat 18).

 

W 1. rundzie Międzynarodowego Turnieju o Puchar Śląska po pasjonującym meczu przegrał reprezentant gospodarzy, 15-letni Wojciech Marek. Wojtek wygrał pierwszego seta z Doje Ajdukoviciem 6:3, ale potem jego rówieśnik z Chorwacji odrobił straty i wygrał decydującą partię, a całe spotkanie zakończyło się jego sukcesem 3:6, 7:5, 6:3.

Faworyt gospodarzy w części zrekompensował to sobie awansem do 2. rundy gry deblowej w parze z Duńczykiem Sebastianem Grundvikiem.

 

W grze pojedynczej dziewcząt w środę nie powiodło się także innym tenisistkom Górnika: Emma Zakordoniec uległa Czeszce Klarze Hajkovej 6:2, 5:7, 0:6, a Sonia Grzywocz nie sprostała Słowaczce Barborze Matusovej 0:6, 0:6.

Odpadła także rozstawiona z nr. 4 Maja Chwalińska; tenisistka Advantage Bielsko-Biała przegrała z Bułgarką Gerganą Topałową 4:6, 4:6. Maja wygrała za to w deblu w parze z Czeszką Ivaną Sebestovą.

 

W 1. rundzie singla odpadli także Weronika Falkowska, Ania Hertel oraz Konrad Fryze, Daniel Michalski i Marcin Skowroński.
Z dziesiątki Polaków do drugiej rundy awansowała tylko Stefania Rogozińska-Dzik, która pokonała Dunkę Olgę Helmi 6:2, 6:1.

Z tej samej kategorii