Górnik Bytom zgarnął wszystko!

Tenisiści śląskiego klubu zdobyli dwa tytuły drużynowych MP seniorów – panowie triumfowali w Bytomiu, a panie w Poznaniu.

Górnik Bytom
 /  fot. Górnik Bytom  /  źródło: Materiały prasowe

Po sukcesach w kategoriach młodzieżowych tenisiści Górnika Bytom zwieńczyli udany sezon triumfem w Drużynowych Mistrzostwach Polski seniorów. W Bytomiu po złoto sięgnął zespół mężczyzn, a w Poznaniu z tytułu cieszyła się ekipa kobiet.

Finał panów na kortach Górnika był bardzo emocjonujący i zacięty – o tytule decydował dopiero ostatni, siódmy mecz. Gospodarze przegrywali po pierwszych dwóch singlach z Grunwaldem Poznań 0:2, ale odrobili straty, a przy remisie 3-3 „złoty” punkt zdobył debel Mateusz Kowalczyk, Błażej Koniusz.

Ostatecznie zespół prowadzony przez kapitana Łukosza Kuboszka pokonał rywali 4-3.
Wyniki - singiel: Grzegorz Panfil - Andrzej Kapaś 6:7, 3:6, Błażej Koniusz - Karol Drzewiecki 6:3, 4:6, 5:7, Wojciech Marek - Michał Nispoń 6:3, 6:4, Mateusz Kowalczyk - Hubert Gąsiorek 6:4, 6:3, Igor Bujdo - Filip Urban 6:4, 6:2; debel: Panfil/Bujdo – Kapaś/Urban 3:6, 3:6, Kowalczyk/Koniusz - Drzewiecki/Nispoń 6:4, 6:2.
W półfinale Górnik pokonał Beskidy Ustroń 7-0. Zapunktowali: Panfil, Koniusz, Kowalczyk, Bujdo i Patryk Janik w singlach oraz Panfil/Kowalczyk i Bujdo/Janik w deblu.

W Poznaniu drużyna kobiet pokonała w finale AZS Poznań. Swoje mecze singlowe bez straty seta wygrały: Justyna Jegiołka, Marcelina Podlińska i Paulina Czarnik. Paulina Lewandowska przegrała co prawda swój mecz 1-2, ale bilans 3-1 i 7-2 w setach zapewnił bytomiankom tytuł jeszcze przed grami deblowymi.

W sobotnim półfinale drużyna kapitana Mateusza Szmigla pokonała Orzeł Warszawa 6-0. Mecze wygrały: Jegiołka, Agata Borgman, Lewandowska i  Podlińska w singlach oraz deble Lewandowska/Podlińska i Borgman/Czarnik.