Niespodzianka na kortach Górnika Bytom. 15-latka z Radomia mistrzynią Polski

W Bytomiu zakończyły się halowe młodzieżowe mistrzostwa polski.

MARIUSZ FYRSTENBERG
 fot. Marek Biczyk  /  źródło: newspix.pl

Weronika Falkowska, 15-latka z Radomia, miała powody do zadowolenia, bowiem w halowych mistrzostwach Polski juniorek rozgrywany na kortach Górnika Bytom sięgnęła po pierwszy złoty medal w grze singlowej. Młoda tenisistka bez żadnych kompleksów stawała naprzeciw starszym i bardziej doświadczonym rywalkom i wygrywała mecz po meczu. W finale okazała się lepsza od Agaty Bieńkowskiej, wygrywając 6:3, 6:4 i była największą niespodzianką tej imprezy. W turnieju juniorów, który był rozgrywany na kortach zabrzańskiego Mostostalu okazał się najlepszy Kamil Gajewski (Grunwald Poznań), zwyciężając w decydującym meczu z Patrykiem Królikiem 7:5, 6:4.


W Bytomiu przed półfinałem liczono na „swoją” Paulinę Lewandowską, która miała zmierzyć się z dobrze sobie znaną Agata Bieńkowską. Lewandowska, trenująca na co dzień w Ostrawie, tym razem zupełnie nie mogła sobie poradzić z rywalką, przegrywając 1:6, 0:6.
- Ostatnie miesiące leczyłam kontuzję i dopiero od czterech tygodni trenuję. Pojawiłam się na turnieju, by spróbować swoich sił i wejście do półfinału było dla mnie niespodzianką. Jednak w meczu z dobrze grającą Agatą nie miałam żadnych szans – powiedziała nieco zasmucona reprezentantka gospodarzy.


Bieńkowska, córka znanego tenisisty Lecha, w finale uchodziła za faworytkę, ale tym razem musiała uznać wyższość niezwykle ofensywnie grającej Weroniki. Tenisistka raz po raz silnie uderzała i ani przez moment nie była speszona swoimi niepowodzeniami. Zasłużenie pokonała starszą i doświadczoną rywalkę.


W turnieju juniorów o niespodziankę w ćwierćfinale postarał się 17-latek z Krakowa Piotr Śmietana, eliminując głównego faworyta Karola Drzewieckiego (Grunwald Poznań), wygrywając 6:3, 6:3. - Byłem tak uradowany tą wygraną, że w półfinale byłem już mocno rozkojarzony i przegrałem z Kamilem Gajewski 3:6, 2:6. I tak ten start uważam za udany, bo przecież nawet nie marzyłem, że wygram z Karolem, który był faworytem – powiedział tenisista z Krakowa.


Po wyeliminowaniu Drzewieckiego jego kolega klubowy Gajewski uchodził za głównego kandydata do złota i tak się właśnie stało.


Wyniki
Juniorki – półfinały: Agata Bieńkowska (Wejherowo) – Paula Lewandowska (Górnik Bytom) 6:1, 6:0, Weronika Falkowska (Reutrn Radom) – Wronika Foryś (Legia) 6:3, 6:2; [finał:] Falkowska – Bieńkowska 6:3, 6:4.
[Finał debla:] Agata Borgman (Górnik Bytom)/Karolina Śnita (Promasters Szczecin) – Iga Odrzywołek (Górnik Bytom)/Oliwia Szymczuch (Kryspinów) 6:3, 7:5(5).


Juniorzy – półfinał: Piotr Śmietana (Kryspinów) – Kamil Gajewski (SKT Sopot) 3:6, 2:6, Patryk Królik (DeSki Warszawa) – Yann Wójcik (Warszawianka) 6:0, 6:1; [finał:] Gajewski – Królik 7:5, 6:4.


Finał debla: Karol Drzewiecki/Gajewski – Szymon Walków (Redeco Wrocław)/Paweł Zawisza (Matcz Point Ślęza Wrocław) 4:6, 7:5, 10:8.

Z tej samej kategorii