Znamy prezesa Śląskiego Związku Tenisa Ziemnego

Dariusz Łukaszewski po raz drugi z rzędu zwyciężył w wyborach na prezesa Śląskiego Związku Tenisa Ziemnego, które odbyły się podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego w Bytomiu.

Tenis rakieta
 fot. GERRY PENNY  /  źródło: AFP/East News

Decyzja o wyborze Łukaszewskiego na prezesa Związku była jednogłośna. Związany na co dzień z Górnikiem Bytom działacz podziękował delegatom za zaufanie i szansę na realizację kolejnych przedsięwzięć związanych z rozwojem śląskiego tenisa.

 

Podczas zjazdu delegatów, ponad trzydziestu uczestników obrad podsumowało nie tylko cztery lata urzędowania Dariusza Łukaszewskiego, ale także sukcesy śląskiego tenisa, osiągnięcia klubowe i indywidualne oraz przedstawiono plany na kolejną kadencję na lata 2016 – 2020.

 

Łukaszewski nie tylko chwalił sukcesy indywidualne tenisistów ze Śląska – Pauli Kani (występy na Wimbledonie, kortach Rolanda Garrosa oraz podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro), Mai Chwalińskiej, Grzegorza Panfila i Wojtka Marka, ale także osiągnięcia klubowe. Wśród najlepszych drużyn w ostatnich czterech latach największe sukcesy osiągnęły: Górnik Bytom, BKT Advantage Bielsko-Biała, Beskid Ustroń i Chorzowskie Towarzystwo Tenisowe. Śląscy tenisiści zdobyli wśród seniorów aż 23 medale, w tym cztery mistrzostwa. Duże osiągnięcia mieli również młodzieżowcy, zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.

Z tej samej kategorii