Bouchard pokonana! Paula Kania w ćwierćfinale w Monterrey

Tenisistka z Sosnowca w parze z Marią Irigoyen awansowały do ćwierćfinału debla tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Monterrey. W pierwszej rundzie - 1/8 finału - Polka i Argentynka wygrały z Kanadyjką Eugenie Bouchard i Amerykanką Christiną McHale 6:2, 7:5. Tym samym Kania wzięła rewanż na Bouchard za porażkę w 1. rundzie turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.

Paula Kania
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Kania i Irigoyen wróciły do wspólnej gry - w latach 2015-16 3-krotnie grały w finałach imprez WTA - i w Meksyku (turniej z pulą nagród 250 tysięcy dolarów) są rozstawione z numerem trzecim.

W pierwszym meczu pokonały nie byle kogo, bo Bouchard to piąta zawodniczka singlowego rankingu WTA w 2014 roku. Obecnie przeżywa jednak kryzys (spadła na 56. miejsce), a w deblu nic znaczącego nie osiągnęła. Lepiej w deblu radzi sobie McHale - Amerykanka jest 40. w tym rankingu, a w singlu 43.

W pierwszej partii sosnowiczanka i jej partnerka oddały przeciwniczkom tylko dwa gemy. Drugi set miał zwariowany przebieg. W aż 7 z 12 gemów pary traciły serwis. Początkowo Kani i Irigoyen gra się nie układała, przegrywały 1:3, a rywalki serwowały na 4:1.

Polsko-argentyńska para odrobiła stratę i doprowadziła do wyrównania 3:3. Później duety wymieniły się przełamaniami. Końcówka dostarczyła wielu emocji. W dziesiątym gemie Bouchard z McHale miały trzy piłki setowe, ale sosnowiczanka z partnerką obroniły wszystkie, utrzymały podanie, przełamały i zakończyły mecz wygranym serwisem.

Tym samym 24-letnia tenisistka Górnika Bytom (bez powodzenia startowała w kwalifikacjach singla w meksykańskich zawodach) zrewanżowała się Bouchard za porażkę w 1. rundzie debla turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. W Brazylii Kania grała w parze z Klaudią Jans-Ignacik, a Bouchard z Gabriele Dabrowski.

W Monterrey rywalkami Kani i Irigoyen w walce o pólfinał będą Rosjanka Irina Chromaczowa i Serbka Nina Stojanović.

W ćwierćfinale tej imprezy są także rozstawione z numerem 1 Alicja Rosolska i Japonka Nao Hibino.

 

 

Z tej samej kategorii