Agnieszka Radwańska poznała pierwszą rywalkę w Wimbledonie

W pierwszym swoim meczu w wielkoszlemowym turnieju w Londynie Polka zmierzy się z Ukrainką Kateryną Kozłową.

Agnieszka Radwańska
 fot. AFP  /  źródło: East News

Turniej rozpocznie się w poniedziałek. Radwańska rozstawiona jest w nim z numerem 3 i taką pozycję ma w światowym rankingu WTA. Kozłowa natomiast jest klasyfikowana na 97 miejscu. Nie powinna więc sprawić naszej najlepszej tenisistce większych problemów, dla której będzie to już 11. występ w Wimbledonie. W 2012 roku dotarła do finału, a dwukrotnie - w 2013 roku i w poprzednim sezonie - odpadła rundę wcześniej.

 

22-letnia Ukrainka ma za sobą tylko jeden występ w głównej drabince Wielkiego Szlema, w ubiegłorocznym US Open przegrała mecz otwarcia. W Wimbledonie dwukrotnie nie przedarła się przez eliminacje.

 

Jeśli Polka awansuje dalej, w następnej rundzie zmierzy się z Włoszką Kariną Knapp lub Chorwatką Aną Konjuh. Potem może trafić na Francuzkę Caroline Garcię, Brytyjkę Johannę Kontę, Słowaczkę Dominikę Cibulkovą, lub Kanadyjkę Eugenie Bouchard. W ćwierćfinale natomiast czekałby ją prawdopodobnie pojedynek ze Szwajcarką Belindą Bencic lub Czeszką Petrą Kvitovą. Półfinał zaś to ewentualna konfrontacja z broniącą tytułu Amerykanką Sereną Williams .

 

Druga z naszych reprezentantek w Wimbledonie, Magda Linette, trafiła na Samanthę Stosur. Na liście WTA Australijka jest 16.

 

Szansę na dołączenie do głównej drabinki ma jeszcze Paula Kania, której pozostał do rozegrania mecz trzeciej, decydującej rundy kwalifikacji. Eliminacji nie przeszła Urszula Radwańska

Z tej samej kategorii