Panfil z "jedynką", ale zagra też Przysiężny

Mistrzostwa mają rekordową pulę nagród 70 tys. zł. O tytuł powalczą m.in. Michał Przysiężny, Grzegorz Panfil i Hubert Hurkacz.

90. MP w tenisie Gliwce 2016
 fot. Fundacja Radan  /  źródło: Materiały prasowe

Grzegorz Panfil z Górnika Bytom i Elżbieta Iwaniuk z AZS-u Poznań są rozstawieni z numerem 1 w rozpoczętych w poniedziałek 90. mistrzostwach Polski w tenisie w Gliwicach.

W tym roku turniej ma najwyższą w historii pulę nagród – 70 tys. złotych, z czego złoci medaliści otrzymają około 10 tys.
- Chcieliśmy, by mistrzowie wyjechali z Gliwic samochodami, ale nie udało nam się zorganizować aut dla obu zwycięzców singlów, więc z pomysłu zrezygnowaliśmy. Ale nasza pula nagród z roku na rok rośnie, więc w przyszłości może uda nam się do idei wrócić – mówi dyrektor turnieju Wojciech Radomski.


Turniej mężczyzn jest silnie obsadzony; wystąpią w nim m.in. Michał Przysiężny i Hubert Hurkacz. Przysiężny jeszcze dwa lata temu notowany był w Top 100 ATP - w Gliwicach 32-letni tenisista z Głogowa nie będzie rozstawiony, bo nie posiada krajowego rankingu.

O 13 lat młodszy Hurkacz (Stow. REDECO SiR Wrocław) to objawienie ostatniego meczu Pucharu Davisa z Argentyną, w którym pokonał znacznie wyżej notowanego Renzo Olivo.


Z „dziką kartą” w Gliwicach miał wystąpić obrońca tytułu Paweł Ciaś, ale ostatecznie zastąpi go jeden z najlepszych polskich deblistów, Mateusz Kowalczyk z Górnika. Zabraknie również ubiegłorocznej triumfatorki wśród kobiet, bo Magdalena Fręch szuka punktów do rankingu WTA w turniejach ITF.

Mecze odbywać się w kompleksie przy ulicy Kosynierów; w razie niesprzyjających warunków przeniosą na korty pod dachem przy ulicy Jasnej.
Organizatorem mistrzostw są Fundacja Radan oraz Miasto Gliwice. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

 

Z tej samej kategorii