Pamięci wielkich trenerów

Hala Polonia w Częstochowie gościć w najbliższy weekend będzie międzynarodowe towarzystwo bokserskie.

Plakat turnieju bokserskiego w Częstochowie
 źródło: Materiał prasowy

Klub Sportowy „Start” w Częstochowie organizuje  w tym roku już XX Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wincentego Szyińskiego i Mariana Chudego. Turniej odbędzie się w dniach 17-18 września 2016 roku w Hali Polonia w Częstochowie przy ulicy Dekabrystów 43. Turniej objęli swoim patronatem prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz starosta Powiatu Częstochowskiego Andrzej Kwapisz. 

KS „Start” w Częstochowie może poszczycić się wieloma utytułowanymi bokserami, którzy reprezentowali barwy narodowe na imprezach sportowych o najwyższej randze. Sztandarową postacią Klubu był dwukrotny złoty medalista olimpijski Jerzy Kulej, którego trenerem był Wincenty Szyiński.

W turnieju udział wezmą ekipy z Austrii, Irlandii, Holandii, Litwy, Ukrainy, Rosji i Niemiec. Wśród zawodników z Polski na ringu zobaczymy m.in. wicemistrza XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, wychowanka częstochowskiego KS „Start” Macieja Małysza. Nie zabraknie także medalistów z I Mistrzostw Polski AZS w Boksie, Jacka Rupa (srebrny medal) oraz Łukasza Mielana (brązowy medal) - obaj bokserzy są studentami Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Udział wezmą także mistrzowie Polski w kategoriach junior i kadet oraz uczestnicy ostatnich mistrzostw Europy juniorów, które odbyły się we Lwowie.

Początek zmagań o godzinie 17.00 w sobotę 17 września, walki finałowe odbędą się niedzielę (18 września 2016) od godziny 10. Wstęp na turniej jest bezpłatny.

Z tej samej kategorii